S. Marinin otettava vastuu , jopa vankeuteen

Tuhansien turistien holtittomasta maahantulosta ! Eli Raija Toiviainen herätys ? Tuon vuoksi tulee useita kuolemia lisää ? Aiheesta Niinistö Marinia neuvoi .
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei pääministeriä voi tuomita vankeuteen. Eikös hänellä ole samanlainen syytesuoja kun pressalla

Äänestä

Niin, siksi koska Marin kuuluu vasemmistoon ja sä oot joku persu? Jos Marin olisi persu tai muu oikeistolainen mutta toimisi ihan samanlailla, niin silloin se olisi toiminut tottakai oikein.

Äänestä

Marinin paniikissa sekoilevallahallituksella ja virkakunnalla kesti pitkään muodostaa tilannekuva. Ei ymmärretty asian vakavuutta. Monta suomalaista kuolee sen takia. Nyt ei taas selvästikään ymmärretä sitä, minkälaista tuhoa kriisi saa aikaan yrityskentässä. Vihervasemmistolle kyllä annetaan sosiaaliapua, mutta missä on konkreettinen rahallinen tuki yrityksille?
Marinin paniikkilauma tuhoaa yritykset. Vaihtoehtoja on esitetty ja vaadittu. Tämä lauma vain ei osaa johtaa ja tehdä järkeviä päätöksiä.

Äänestä
  • SösDem-Marin+kyllä+tavallaan+sulki+rajat+viisi+päivää+Tanskan+jälkeen,+mutta+tulos+ei+ollut+kovinkaan+vakuuttava.+Eikä+ole+vieläkään.+Laivamatkustajien+100%n+vuoto+paikattiin+vasta+viime+päivinä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    SösDem-Marin+kyllä+tavallaan+sulki+rajat+viisi+päivää+Tanskan+jälkeen,+mutta+tulos+ei+ollut+kovinkaan+vakuuttava.+Eikä+ole+vieläkään.+Laivamatkustajien+100%n+vuoto+paikattiin+vasta+viime+päivinä

    Torniossa sair.hoitajat ym.vaatii Heti rajat kiinni. Ja Sanna jossain lentelee Euroopassa Paskamaan kansalaisista välittämättä . Täys Paska akka ?

    Äänestä

Mikä "korttikäsi" Ulkoministeri, sisäministeri, ympäristöministeri. Luulen, että kaikki lienee kiinni sisäministeriöstä/ulkoministeriöstä eikä muut voi tehdä mitään kaatamatta hallitusta, lienee kai suurin syy, että Niinitön piti puuttua asiaan.

Äänestä

Mites se nyt yhtäkkiä on yhden ihmisen vika, kun kyse oli nimenomaan siitä, että eri toimijoiden vastuualueita ei oltu koordinoitu keskenään. Susyeemivirhe, joten on ihan sama kuka sillä paikalla olis ollu. Ja ei, en äänestänyt Marinia saati demareita mutta osaan käyttää aivojani.

Äänestä

Kyllä jostain löytyy pykälä jolla kassatyttö saadaan valtakunnanoikeuteen.

Äänestä
  • Milloinkas sipilä, orpo ja soini laitetaan vastuuseen 35000 sotilaskarkurin maahan kutsumisesta ja maahan päästämisestä turvallisesta Ruotsista vuonna 2015?
    Sä vain syyttelet pari kuukautta virassa ollutta kassatyttöä vaikka kansa tietää hyvin että vetkuttelut turistien maahantulokaranteeneissa ovat porvarivirkamiehistön temppuja.
    Porvarivirkamiehistö pitäisi välittömästi laittaa kilometritehtaalle ja korvata heidät pääministerille uskollisilla joukoilla.

    Äänestä

Marin oikein kerto ettei ne edes yritä estää Koronan leviimistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tuhansien turistien holtittomasta maahantulosta ! Eli Raija Toiviainen herätys ? Tuon vuoksi tulee useita kuolemia lisää ? Aiheesta Niinistö Marinia neuvoi .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu