Koronaviruksellakin on oikeus elää

Ja myös vapaa liikkuvuus kuuluu koronavirukselle, niin kuin kaikille matkustavaisille maalla, merellä ja ilmassa.

Lakritsan syöjät murhaavat koronaviruksia häikäilemättömästi!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15715493
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Pummilla se minun mielestäni liikkuu lentokoneissa porvareiden keuhkorakkuloiden mukana ja hypännyt kyytiin keski-eurooppalaisen hiihtokeskuksen viruslinkodiskosta.
Ihme että ovat porvarit lennättäneet ja elätiksi Suomen ottaneet pummikoronan.

Äänestä

Koronaoikeudet ovat jakamattomia.

Äänestä

Evolutionismin juhlaa , heikot murskaksi.

Äänestä

Niin . Ajatelkaa nyt pientä virusta joka ei itse ole saanut päättää syntyykö Koronavirukseksi vai HIV virukseksi. Kyllä sillä pienellä on ihan samat oikeudet kuin muillakin elollisilla olioilla.

Inkeri Kukkonen-Batujamba
Puukäpylä.

Äänestä
  • Mikään viirus ei ainakaan halua Hiv-viirukseksi kun alkaa miettimään mikä on viiruksen yleisin reitti ihmiseen. Tuskin koronaviiruskaan haluaisi astua sisään ihmiseen jonkun homon takapuolen kautta vaikka olisi kuinka julkkishomo kyseessä.

    Äänestä

Kutsukaa se kahville -Mara
Linnutkin lentää rajojen yli -Kiljunen
Banaanikin tuli ulkomalilta -joku demari
Väinämöinenkin raiskasi - Natsima

Äänestä

Mikä on kun rajojen sulkeminen ei vaikutakaan kaikkiin maailman ongelmiin! Kohta ollaan ihan kusessa. Miksi Führer vain vaikenee?

Äänestä

Näin se natsismikin lähti etenemään kun yhteiskunnasta yritettiin sulkea pois sinne luonnollisesti kuuluva.

Äänestä

Luulisi nyt sulkeutumisen auttavan kaikkeen, mikroon ja makroon, psyykestä yhteiskuntaan ja planeetasta kosmokseen.

Äänestä

Voi kuule lakritsi, lakritsinjuuritee ja suolainen salmiakki olisivat minunkin mieleeni, mutta kun yli 200:n verenpainetta ei millään henki kestä ja saattaapi kuolo koittaa jo ennen koronaakin.

Äänestä

Hallituksen alholistien aika on mennyt erilaisissa kähminnöissä ja juonimisissa. Korona ei ole ollut kiinnostava asia, vaikka siitä on tiedetty jo marraskuusta lähtien.

Jos vanhus kuolee koronaan, hän on vain numero tilastoissa. Jos ihminen hukkuu Välimereen salakuljettajan veneen kaaduttua, on kaikki mahdollinen tehtävä tällaisten tapausten estämiseksi.

Äänestä
  • Jo silloin kun professori Sirkka-Liisa Kivelä tiukkaan sävyyn puhui vanhusten ylilääkitsemisestä, niin poliittisten kuin terveydenhoidon päättäjienkin olisi pitänyt laittaa näitä lääkkeitä määräävät lääkärit kuriin ja ojennukseen. Mutta näin ei katsottu tarpeelliseksi käydä, joten holtittomuus lääkesekoilussa sai jatkua ja edelleen jatkuu. Toki nyt voidaan puolustautua koronalla ja sillä, etteivät lääkärimme sentään kaikkeen ehdi puuttua hekään.

    Vanhusten unohdetun tilan ovat useiden hallitusten jäsenet peräjälkeen sujuvasti ohittaneet, eikä tuo ole heidän mieltään sen kummemmin painanut. Sitten kun asiasta tuli päivänpolttava, yhtäkkiä huolestuminen alkoikin arvon poliitikkojamme äärivasemmalta äärioikeaan kummasti vaivata, kunnes korona tuli tässäkin pulmassa lääketeollisuuden avuksi. Lääke kuin lääke voi jälleen olla hyödyksi, puhumattakaan näiden yhdistelmistä, joita loputtomiin ”hyvää tarkoittavat” saattavat jälleen vanhuksiimme kokeilla, ja karanteenissa tämä onnistuukin enemmän kuin hyvin.

    Äänestä

  • Lääkettä vaiko myrkkyä, määrässä sen salaisuus. Vanha kansa neuvoi käyttämään hopeisia aterimia tauteja vastustaessa.

    Valitettavasti lääketieteestä on tullut erilaisten valtapoliittisten taistelujen repivä kenttä.

    Äänestä

Yhtälainen oikeus kuin herpesviruksellakin, joka väliin vain menee hermopunoksiin lepäilemään ja uutta luomisvoimaansa suunnittelemaan. Pääsemättömissä ollaan tuostakin jo viime vuosisadan vaihteessa USA:ssa rokotteiden myötä herkästi levinneestä pieneliöstä. Virukset pitävät siitä, että ihmisen vastustuskyky rokotteilla on ajettu mahdollisimman alas, jää niillekin enemmän elinvoimaa.

Äänestä

Korona on myös sukupuolitauti. Tartunnat levisi huoraamispaikoista räjähdysmäisesti, joissa oli intiimit tunnelmat eritteineen. Mitä suuremman annoksen sai koronavirusta, sitä varmemmin sairastui. Mitä pienempi altistumaan, sitä paremmin immuniteetti ehtii puolustautumaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja myös vapaa liikkuvuus kuuluu koronavirukselle, niin kuin kaikille matkustavaisille maalla, merellä ja ilmassa.

Lakritsan syöjät murhaavat koronaviruksia häikäilemättömästi!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15715493

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu