Nyt olisi oikea hetki poistaa alv kotimaisilta energia laitteistoilta. Vuoden päästä kellään ei ole rahaa ostaa energiaa ulkomailta, vaan suomi joutuu turvautumaan aurinko, tuuli ja bioenergiaan. Maailmankauppa pysähtyy, ja vain aniharva maa pystyy myymään resurssejaan naapureilleen. Nyt olisi hyvä hetki kasvattaa omavaraisuusastetta.
Nyt veroale kotimaiselle energialle.
2
185
Vastaukset
- Anonyymi
Ei nykyinen hallitus tule poistamaan mitään verotuskohdetta nykyisessä tilanteessa. Menot tulevat kasvamaan huippuunsa jo heidän antamiensa lupausten perusteella tässä kaameassa tilanteessa. Verotusta tullaan varmasti lisäämään.
- Anonyymi
Myös kotimaiset polttoaineet ( etanoli, biokaasu ja MYdiesel ) pitäisi hinnoitella edullisemmiksi kuin vastaavat normi bensa, maakaasu ja diesel. Työllisyystilanne paranisi ja rahat jäisi suomeen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843212
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1721210Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817