Nyt olisi oikea hetki poistaa alv kotimaisilta energia laitteistoilta. Vuoden päästä kellään ei ole rahaa ostaa energiaa ulkomailta, vaan suomi joutuu turvautumaan aurinko, tuuli ja bioenergiaan. Maailmankauppa pysähtyy, ja vain aniharva maa pystyy myymään resurssejaan naapureilleen. Nyt olisi hyvä hetki kasvattaa omavaraisuusastetta.
Nyt veroale kotimaiselle energialle.
2
196
Vastaukset
- Anonyymi
Ei nykyinen hallitus tule poistamaan mitään verotuskohdetta nykyisessä tilanteessa. Menot tulevat kasvamaan huippuunsa jo heidän antamiensa lupausten perusteella tässä kaameassa tilanteessa. Verotusta tullaan varmasti lisäämään.
- Anonyymi
Myös kotimaiset polttoaineet ( etanoli, biokaasu ja MYdiesel ) pitäisi hinnoitella edullisemmiksi kuin vastaavat normi bensa, maakaasu ja diesel. Työllisyystilanne paranisi ja rahat jäisi suomeen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1371991
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1281625Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11506Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881413- 321381
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321214Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501100- 241089
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 51884