Katkaisin kaikki yhteydet biponaiseen

Anonyymi

Työpaikalla oli aikansa tällainen vuoristoratasuhde. Nainen takuuvarma bipo. Väliin mukava ja läheinen kunnes etäinen ja kylmä. Saattoi vaihtaa moodia saman päivän sisään edestakaisin. Ja kaikkea muuta! Varmasti oli samaan aikaan muitakin säätöjä. Tämä olikin viimeinen pisara itselle ja sen hänelle sanoin. Katkaisin kaikki yhteydet alkaen somesta ym. Työtä toki joudumme tekemään väliin yhdessä ja se on ok. Takaisin tuohon vupristorataan en enää mene. Maailmasta löytyy tasapuolisikin suhteita joihin voi energiansa laittaa. Tiedän kyllä, ettei tällä ole bipolle mitään merkitystä. Luulisin ainakin? Uusia uhreja kun on pyörityksessä niin vanhat voi unohtaa samantien. Itseäni lähinnä v.tuttaa, että näin pitkään tuota paskaa siedin!

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bipoista kannattaa pysyä erossa.

      • Anonyymi

        Vuoristorataa, ei puhu itsestään ja tunteistaan, mielialat vaihtelee, ei luotettava. Haluisikko kumppaniksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vuoristorataa, ei puhu itsestään ja tunteistaan, mielialat vaihtelee, ei luotettava. Haluisikko kumppaniksi?

        Harmillinen tilanne. Kyllä bipolaaristakin naista voi ajoittain harmittaa hyvän ihmissuhteen menetys. Monesti ne päättyvät juuri noin, että on useita partnereita hetken mielijohteesta. Pinnalliset suhteet, jotka perustuvat seksiin tai muuhun hetkelliseen hurmaan eivät korvaa turvallisia pitkiä suhteita. Biponaiset eivät muute koskaan tule pyytämään anteeksi, vaikka aihetta olisi. Toivottavasti pääset nopeasti tuon yli!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      139
      3095
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1686
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1374
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe