Vaikka tartunnat lisääntyy

tämä on valtavan hyvä asia data sanoo niin.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006464938.html
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kunhan nyt sitä uutta lääkettä saadaan valmistukseen isosti,niin tautiepidemiahan on enää pelkkä muisto vaan. Yhteiskuntia voi alkaa avaamaan pikimmiten,ja ennen kesää ollaan jo takaisin täyden työn touhussa,loppuvuosi paahdetaankin sitten täysillä että bkt meneekin plussalle miinuksien sijaan ja lomautetut menee takas töihin ,työttömyys lakkaa käytännössä olemasta kokonaan.

Taidettiin sittenkin selvitä vain säikähdyksellä ettei kaikki romahda,lähellä se on kuitenkin ollut. Tämä todistaa kaikkien yhteiskuntien haavoittuvuuden ,jota pitää vahvistaa ja poistaa mitä pikimmiten. Sama koskee myös ydinsotaa jos sellainen tulisi,lamaannus olisi ekspotentiaalista luokkaa mitä se ei saisi olla milloinkaan ,minkään kriisin kohdatessa valtion.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tämä on valtavan hyvä asia data sanoo niin.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006464938.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu