Minua helluntailaiset herjasivat samalla tavalla, miten ennemmin olivat paikalliset skinit jotka sanoivat olevansa saatanan palvojia herjasivat.
Eli helluntailaisilla on sama henki kuin saatanan palvojilla.
Heidän hedelmistään te heidät tunnette !
Nämä helluntailaiset saivat rikottua avioliittoni, joten saatanasta ovat heidän hedelmänsä.
Miten helluntailaiset ovat vainonneet sinua ?
6
113
Vastaukset
- Anonyymi
niin kävi itsellenikin, ne avioliitot vaikuttaa siellä olevan suurempi päänvaiva kuin "pelastus. . ."
- Anonyymi
Kannattaa olla pelkästään ylpeä jos nuokin lahkolaiset alkavat kutsua luopioksi. Samalla säästää kymmenyksetkin itselle eikä lahkosaarnaajalle.
- Anonyymi
se on kylläkin käsittämätöntä, että vielä nykyaikana käyttävät sellaista nimeä kuin "luopio"
- noh, niinhän se on kun "luopuu" helluntaijäsenyydestä. . . se on sitten luopio, voi anna mun kaikki kestää, öh, öh. . .
"ovat susia lammasten vaatteissa" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
se on kylläkin käsittämätöntä, että vielä nykyaikana käyttävät sellaista nimeä kuin "luopio"
- noh, niinhän se on kun "luopuu" helluntaijäsenyydestä. . . se on sitten luopio, voi anna mun kaikki kestää, öh, öh. . .
"ovat susia lammasten vaatteissa"kateus ainakin hellareissa jyllää, mitään hyvää siellä ei kenellekään toivotella.
sitten jotkut itkee alttarilla, ja pastorihan se pääsee taas sanoon "kuuluisan lauseen"
"Jumala koettelee niitä, joita Hän rakastaa. . . juupa, juu . . . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kateus ainakin hellareissa jyllää, mitään hyvää siellä ei kenellekään toivotella.
sitten jotkut itkee alttarilla, ja pastorihan se pääsee taas sanoon "kuuluisan lauseen"
"Jumala koettelee niitä, joita Hän rakastaa. . . juupa, juu . . .täältähän niitä löytyy monta palstaa, - muutamia lukenutkin, et ei nykyisin enää mitään salassa pysyvää, kuin joskus menneisyyden aikoina.
siitä vaan lukeen asiat, kukapa niitä moneen kertaan viitsii kirjoitella.
myös kaikki kirjat joita julkaistu (uskonnon uhrit, ym), olisi hyvä monenkin lukea.
- Anonyymi
se on jo kylläkin niin vakavaa, että avioeroa "suosittavat", sillä: avioero ei ole koskaan Jumalan tahto", eikä "jumalasta lähtöisin".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4943436Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1642436- 1472334
Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä81778Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel431752Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1811484Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2131476Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien171337Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k121287- 91282