Pastoreita alkaa lakoamaan.

Ainakin yksi adventistipastori jo kuollut koronavirukseen.
Lopettakaa satuolentojen avuksi "huutaminen" rukoilemalla. Se on aivan turhaa. Rukoileminen vain pahentaa tilannetta.

https://www.adventistreview.org/church-news/story14676-coronavirus-claims-life-of-adventist-pastor-in-indonesia
8<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Paskapuheesi ei hetkauta.

Äänestä
  • No sinun kommenttisi varmaan sitten parantaa koronasta?
    Todistettavasti rukoukset eivät auta pätkän vertaa missään tilanteessa.
    Rukoileminen on henkisesti epävakaan ja mielisairaan ihmispoloisen yksinpuhelua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No sinun kommenttisi varmaan sitten parantaa koronasta?
    Todistettavasti rukoukset eivät auta pätkän vertaa missään tilanteessa.
    Rukoileminen on henkisesti epävakaan ja mielisairaan ihmispoloisen yksinpuhelua.

    Saathan sinä noin itsellesi valehdella.

    Äänestä

Kristityt ehkä rukoilevat, ateistit höpisevät tyhjänpäiväisiä... enkä pysty millään tajuamaan, miksi jälkimmäinen olisi jotenkin fiksumpaa kuin edellinen. Mutta taitaa korona viedä tai olla viemättä molempia aatteeseen katsomatta.

Äänestä

uskoville kuolema ei ole loppu vaan alku.

Äänestä

Liian myöhään , Ranskan viruslevinneisyys alkoi juuri tuollaisen äijän puuhastelujen seurauksena .

Äänestä
  • Niin se alkoi Etelä-Koreassakin, vaikka lahko taisi olla eri. USA:ssa helluntaisaarnaaja on syytteessä vaarann aiheuttamisesta pidettyään uskonnollisia kokuksia kokuskiellon aikana. Lukuisa määrä seurakuntalaisia on altistunut ja sairastunut.

    Äänestä

Ei niille lahkojen pastoreille ja valtaapitäville merkitse mitään sen lauman hyvinvointi.
Pastoreille tärkeintä on maallinen mammona ja raha, että sitä ropisee lahkon kassaan ja sitä kautta pastoreiden ja muun loisporukan taskuun.
Bisnes on siis pastoreille ja lahkojen valtaapitävälle se kaikkein tärkein.
Uskonto on pelkästään kulissi ja tekosyy sen bisneksen tekemiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainakin yksi adventistipastori jo kuollut koronavirukseen.
Lopettakaa satuolentojen avuksi "huutaminen" rukoilemalla. Se on aivan turhaa. Rukoileminen vain pahentaa tilannetta.

https://www.adventistreview.org/church-news/story14676-coronavirus-claims-life-of-adventist-pastor-in-indonesia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu