Onko mahdollisuuksia?

Anonyymi

Mietin kovasti, voinko enää saada mahdollisuutta pelastukseen, kun olen niin syntinen. Ensinäkin: kiusaan siskoani paljon, enkä välitä pyytää anteeksi. Kiroilen usein ja väitän vastaan.
Onko minulla mitään mahollisuutta pelastua?

5

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri syntisiä Jeesus tuli pelastamaan ja sovitti syntisten rikkomukset ja antoi ne anteeksi.

      Synnin tunnustaminen alkaen itselleen tunnustaminen , Jumalalle tunnustaminen jne silloin on mahdollista katua ja tehdä parannus. Juuri tällaista Jumala Armahtaa.

    • Anonyymi

      Kysymyksesi vaikuttaa siltä, että Jumala haluaa kutsua sinua Hänen armonsa ja Rakkautensa sisälle. Ota Hänen armonsa ja Rakkautensa sydämeesi, Hän haluaa olla sinun luonasi.

    • Anonyymi

      > Onko minulla mitään mahollisuutta pelastua?

      Pelastua miltä?

      Voit saada anteeksi, mutta, ikuinen elämä on luvattu vanhurskaille. Eli, jos haluat päästä elämään, sinun tulisi olla vanhurskas.

      "Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
      Mat. 25:46

      " Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
      Room. 6:23

      • Anonyymi

        Tässä äänitteessä todistus, miten teologian opiskelijakin voi olla pelastumaton ja luulla olevansa Jumalan lapsi, siksi uudestisyntyminen on välttämätön, että pääsisi taivaaseen. https://www.youtube.com/watch?v=3SGhaIqDufA


    • Aloittajalle..Jeesus on kantanut syntikuormasi, niinkuin minunkin syntikuorman..Kaikille, jotka ottivat Hänet vastaan (siis Jeesuksen), hän antaa voiman tulla Jumalan lapseksi...Johanneksen evankeliumi luku 1, jae 12..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      187
      2748
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2549
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2267
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2094
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1749
    6. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      208
      1469
    7. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1464
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      230
      1214
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1164
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      371
      1089
    Aihe