Yksi pysyy iankaikkisesti - Jumalattomuus!

Anonyymi

Raamattu on logiikaltaan ahdistava kirja. Se on hengen miekka ihmiskuntaa vastaan. Ja se on KAKSITERÄINEN MIEKKA. Jos ihminen sitä lukee ahdistuu hän hengeltään sillä raamatun logiikka on Miekkojen miekka kaikkea elävää vastaan.

On vain Yksi hyvä ja kun siihen liittää: Päästä meidät pahasta on seuraus ilmeinen. Kaikki muut tapetaan paitsi tuo yksi hyvä. Kaikki tuhotaan paitsi yksi ainoa hyvä.

Muistuttakaan minua siitä, että sota Israelin ja Jumalattoman Amalekin välillä on ikuinen. Se merkitsee loogisesti sitä, että jumalattomilla on iankaikkinen elämä ja jatkuvuus turvattu. Milloinkaan ei paha lopu maailmasta.

Uudessa maassa on kaupunki nimeltä Uusi Jerusalem. Sinne ei pääse velhot, murhaaja ja koirat. Looginen merkitys on se, että Uuden maan asukkaissa on paljon velhoja, murhaajia ja koiria yhä jäljellä.

Jumalattomalla ei ole rauhaa! Senkin looginen merkitys on täysin selvä. Jumalaton ei voi tehdä kääntymystä, vaan vaikka hän menisi seurakunnan palvelukseen hän säilyy jumalattomana eli ei anna kunniaa Jumalalle eikä palvo Jumalaa vaan ennemmin epäjumalia.

Jumalaton on jumalaton ikuisesti raamatun logiikan mukaan. Ja aivan mahdoton kääntymään.

MUTTA ONNEKSI SEN TÄHDEN JUURI KRISTUS TULI MAAILMAAN. HÄN TULI TEKEMÄÄN SOVINNON PAHOJEN JUMALATTOMIEN JA JUMALAN VÄLILLE.
EIKÄ HEIDÄN SYNTEJÄÄN ENÄÄ LUETA SYNNIKSI, VAAN LAKI ON RISTIINAULITTU JUMALATTOMAN ASEMESTA RISTILLE. SOVUN LIITTO KESTIKIN PITKÄÄN, MUTTA PROFEETTA SAKARJA SANOO SEN RIKKOUTUNEEN KUN JUMALATTOMILTA VAADITTIIN PALKANMAKSUA JUMALALLE JA HE ANTOIVAT VAIVAISET 30 HOPEARAHAA.

PROFEETTA HESEKIEL ENNAKOI KUITENKIN, ETTÄ EHKÄ ON MAHDOLLISTA JONKINLAINEN LIITTO VIELÄ UUDISTAA. KATKENNEET SAUVAT EFRAIMIN KÄDESSÄ LIITETÄÄN YHTEEN JÄLLEEN JA NIIHIN KIRJOITETAAN TOISEEN PÄÄHÄN JUUDA JA TOISEEN PÄÄHÄN JOOSEF JA SITTEN SAUVA ANNETAAN JOOSEFIN KÄTEEN.

TAPAHTUU EHKÄ KIRKON JA MAAILMAN ERO NIIN ETTÄ JUMALAN VALTAKUNTA ALKAA HALLITA KAIKKIA MAAILMAN VALTAKUNTIA NIIN JUMALATTOMIA KUIN HYVIÄKIN.

4

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      > sota Israelin ja Jumalattoman Amalekin välillä on ikuinen

      Mihin tuo perustuu?

    • Anonyymi

      Oletko miettinyt, että voit olla skitsofreeninen?

    • Anonyymi

      Raamattu on siis tässäkin asiassa väärässä.

    • Anonyymi

      Jumalattomalla on rauha ja autuus. Sitä ei jumalat, jeesukset, tontut tai henkivallat uhkaa.

      Uskonnot joutaa viimein historian tunkiolle. Tulkoon edistys ja humanismi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      85
      8050
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      89
      6063
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      87
      5557
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      67
      5486
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      113
      4720
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      123
      2478
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      31
      2189
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      5
      1339
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1334
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      43
      1174
    Aihe