Ruotsissa jo liki 600 kuollutta koronavirukseen

Ruotsin löperö linja kantaa tulosta. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006467244.html
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joutaa köyhät kuolla, pääasia että walrusin kanssan tulee rahaa.

Äänestä

Eikös sivistyneen kansan mittari ollut se, kuinka vanhuksista ja heikoista pidetään huolta.
Ruotsissahan halutaan pitää huolta taloudesta, se ei kuitenkaan lohduta niitä joiden mummot ja papat menettää henkensä tässä kokeilussa.

Äänestä
  • Karmeaa.

    Äänestä

Ruotsi on nykyään yltiökapitalsitinen maa koska siellä on ollut pitkään porvarienemmistöisiä hallituksia kuten Suomessakin on ollut vuodesta 2003 lähtien porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia.

Äänestä
  • Heh, demokraatithan siellä ovat olleet vallassa, siksi paremmat palkat, vuokrakatto, työntekijärahastot... Valitettavasti suvakit haluaa tuhota kaiken lahjoittamalla rahat matuille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ruotsin löperö linja kantaa tulosta. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006467244.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu