Emme halua täällä Helsingissä enää

niitä mökille lähteitä takaisin tänne Helsinkiin. Tiedä minkä määrän koronaa tuovat lisää, voisikos lähtijät sulkea kokonaan pois jo Helsingistä ja omaisuuden pakkohuutokaupata vaikka?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"ME"? Siis tarkoitat itseäsi sekä sinua elättävää Äitiäsi.

Äänestä
  • No ei nyt ihan osunut kun molemmat on nukkuneet jo 15vuotta sitten pois...Tarkoitan meitä "terveitä" veronmaksajia jotka jäivät Helsinkiin eivätkä juosseet pakoon kuin mökkiloiset...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niitä mökille lähteitä takaisin tänne Helsinkiin. Tiedä minkä määrän koronaa tuovat lisää, voisikos lähtijät sulkea kokonaan pois jo Helsingistä ja omaisuuden pakkohuutokaupata vaikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu