onko jollain tietoa leffasta Uuno Turhapuron veli että onko myynnissä jossain itse en ole koskaan nähnyt elokuvaa valmistui vuonna 1993-1994, mutta vesku ei ole mukana... spede tuotantoa kuitenkin on..
Uuno turhapuron veli
15
5826
Vastaukset
Elokuva on tehty vuonna 1994, jossa Uuno Turhapuron veljeä esittää Esko Salminen. Elokuvan näyttelijäkaarti on suunnilleen sama kuin muissakin Uunoissa, lukuunottamatta Veskua.
UUNO TURHAPURON VELI (1994)
Käsikirjoitus: Spede Pasanen
Ohjaus: Hannu Seikkula
Tuottaja: Spede Pasanen/Spede-Tuotanto Oy
Elokuvaa ei ole julkaistu VHS:llä eikä DVD:llä.
Linkkivinkkejä:
http://www.spede.fi
http://www.spede.se8.org
http://www.dvdkotelo.com
http://www.uunoturhapuro.fi
http://www.uunoturhapuro.net- jsnead
en itekkään tiiä mikä se on mut sitä ei oo julkaistu dvdlle tai vhsälle
- Oztello
... Uuno Turhapuron veli esitetään vihdoin ja viimein televisiossa helmikuussa. Nauhurit valmiuteen!
- santtu
Hei Uuno Turhapuron veliä ei julkaistu missään muualla kuin kaksi kertaa mtv3 kanavalla ja elokuva teattereissa. Mutta olen kekseliäs ihminen ja tiesin mitä tehdä kerro sinullekkin jos haluat. mene nettiin ja mene youtuben netti sivuille osoitteessa www.youtube.com ja laita hakuun Uuno Turhapuron veli part 1/7 ystävällisin terveisin Santeri Rytkönen
- Jaska234
Ei oo myynnissä kasettina eikä dvdnä. Tullu kaks kertaa telkkarista. YouTubesta voi katsoa seitsemässä osassa.
- spede fani
Speden, Naisen logiikka elokuva vuodelta 1999 olisi myös mielenkiintoista nähdä. Maikkari voisi jo näyttää tuon leffan luulisi saavan jonkun verran katsojia kun sitä ei ole käsittääkseni moni nähnyt? Vaikka tuo leffa kuulema oli ihan floppi mutta onhan se todellinen Spede harvinaisuus.
- pullukka_paavo
Uuno faninia olin innoissani kun löytyikin katsomaton Uuno vielä, mutta on huono.
- spede show
ihan hyvä leffa ei oo veskua nii ei oo uuno uuno sais olla tos elokuvassa.,-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- tuomas15
spede show kirjoitti:
ihan hyvä leffa ei oo veskua nii ei oo uuno uuno sais olla tos elokuvassa.,-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niin ton leffan voi kattoo osoitteessa http://www.fin-tv.com/. Siellä on paljon muitakin Uunon elokuvia, ite katon niitä aina sieltä. Yks huono puoli on se, että on huono kuvan laatu, mutta eipä tuo minua ole haitannut. Tuolta löytyy kyllä tosi paljon leffoja ja sinne saa lahettää elokuva toiveensa, jos joku jää uupumaan.
- uukturhapuro
Uuno Turhapuron veli dvd:lä
http://www.discshop.fi/elokuvat/dvd/uuno_turhapuron_veli/P90484 - oho :o
tilaukseen meni heti kun huomasin... vaikka tuo elokuva onkin aika paha floppi spedeltä, mut pakkohan tuo oli ostaa, kun omistan muutkin Uuno-DVD:t :D
- vaan vielä
Kunpa vaan tuokin vuoden 1996 Uuno tv-sarja tulis DVD:lle ... Oon aika varma että sillä ois enemmän ostajia kuin tuolla Uunon Veli elokuvalla :)
Pakko oli just laittaa siitä "adressi" maikkarille :)- Nostonosto
Nosto
- Anonyymi
Spedellä ja loirolla oli palkkaerim8elisyyksiä
Salminen lähti kehiin Uunon veljenä
- Anonyymi
Uuno Turhapuro Täydellinen Kokoelma myös pitää sisällään kyseisen elokuvan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028