Persut laskivat maahan 2015 35 000 mamua, 35 000 mamun palautus kotimaahan maksaa satojamiljoonia. Siis yhtä mamua kohti käytetään 75000 €. Viedäänkö ne yksitellen suihkukoneella? Hintalappu on siis pelkälle kuljetukselle. Sen lisäksi pitää huomioida mitä he ovat jo yhteiskunnalle maksaneet vuosien täällä olosta.ottaisikohan persut kotiinsa nämä pakolaiset mitkä he päästivät tuolloin maahan?Persujahan on 11 000 ,niin eihän se olisi persua kohti kuin 3 loisiaa..
75000/mamu
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikäli Persut olis saaneet päättää, niin Irakin ukkojen bussien keulat ois Haaparannalla käännetty takaisin kohti Tukholmaa, mutta Orpo ja Sipilähän halusivat auttaa näitä tulijoita.
Demokratiassa päätöksissä pitää vaan kuunnella niitäkin, joilla on liian siniset silmät.
Ei miesten suosituimmassa puolueessa ole keksitty vielä järkevää käyttöä Lähi-Idän muslimimiehille. Vihervasemmiston naiset ja bisnesmiehet on olleet valitettavasti eri mieltä.
ja hyysäävät suomalaisia teinejä sekä lapsia, miksi ? Lapsille EI mitään etuja.
Persut olivat hallituksessa 2015 miksi he eivät tehneet mitään?? Aina voi erota hallituksesta jos politiikka ei mielytä,mutta perseen hillotolppa voitti