Venäjä luhistumassa! Romahtaako?

Moskovalaiset on määrätty kahdeksi päiväksi sisätiloihin.
Onkohan ketään tulossa ulos?
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Venäjällä kaikki ovat tyytyväisiä, kun mielenosoitukset ovat kielletyt.

Vai miten se meni?

Äänestä
  • Täyttä totta kaikki, niinkuin aina!

    Äänestä

Miksei Putin kiellä koronaviruksen leviämistä?

Sillähän homma hoituisi.

Äänestä
  • Ja jokainen tartunnan saanut viedään petturina gulagiin. Sitten kyllä äkkiä oppivat olemaan sairastumatta! Heti, kun soitetaan ambulanssi niin poliisi lähtee mukaan ja retuutta pamppujen kera syyllisen ambulanssiin ja suoraan leirille!

    Äänestä

Rautainen lääke on Valko-Venäjän Lukashenkan suosittelema sauna ja votka, vai oliko se votka ja kyntöhommat.Paras kokeilla kaikkia.

Äänestä

Toivottavasti romahtaa koronaan ja öljynhinnan laskuun. Muulla ei ole väliä.

Äänestä
  • Kyllä romahtaa.

    Irkutskissa on jo ensimmäinen vankikapina, syynä korona ja huono kohtelu.

    Kyllä se siitä...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä romahtaa.

    Irkutskissa on jo ensimmäinen vankikapina, syynä korona ja huono kohtelu.

    Kyllä se siitä...

    Kaikki rahat menee kohta sen hajalle menneen lentotukialuksen korjaamiseen. Venäjä ei lentotukialuksen ollessa huollossa pysty huoltamaan Syyriassa olevia joukkojaan ilman Turkin ilmatilaa. Erdogan voi koska tahansa sulkea ilmatilan. Bosporinsalmelta tulevat kuljetukset eivät millään riitä Turkin kanssa tappeluun.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä romahtaa.

    Irkutskissa on jo ensimmäinen vankikapina, syynä korona ja huono kohtelu.

    Kyllä se siitä...

    Rahat menee kohta kaikki savuavan lentotukialuksen huoltamiseen. Ne tarvitsevat sitä lentotukialusta Syyriassa olevien joukkojensa huoltamiseen.

    Äänestä

Toivottavasti nyt ei sentään romahda, mutta ehkä siellä jotain positiivisia muutoksia voisi toivoa.

Äänestä
  • Kuten lähtevät takaisin Syyriassa kyykkäämään sinne lattiassa olevaan reikäänsä tunkiolla. Ehkä Syyrian kansa saa kohta hengittää vapaammin.

    Äänestä

"Venäjä on maa jota ei voi järjellä selittää"...

Äänestä
  • No ilmankos pöhveli selittää Venäjän asioista aina ja koko ajan😂😂😂

    Äänestä

Ottaa pattiin kun alkaa Lavatanssit ja Kostamukseen olisi kiire.

Äänestä

Venäjä ei romaha. Puttiini riisuu kalsarinsa ja näyttää pääsiäismunansa Rossija1:ssä.

Äänestä

Putinhan on kuolematon,mutta miten lie Venäjän muu kansa?

Äänestä

Koronatilanne venäjällä senkun pahenee. Venäläiset ilmoittavat, että 4000 tartuntaa päivässä, mutta todellisuus on vähintään 40000 tartuntaa päivässä. Kuolinluvutkin ovat valetta. Todellisuudessa koronaan kuolleita venäjällä on vähintään 100000.

Äänestä
  • Ja me uskomme arvauksiisi, typerys.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja me uskomme arvauksiisi, typerys.

    Joskus totuus tekee kipeää... koronatilanne senkun pahenee venäjällä. Voi kansa parka, joutuvat kärsimään epäpätevästä presidentistään.

    Äänestä

Jenkit voittaa venäjän korona kuolemisessa..

Äänestä
  • Venäjällä tilanne on hirveä, yli 100000 kuollutta todellisuudessa. Venäjä valehtelee ilmoitetuissa kuolinluvuissa. Maa on romahduspisteessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Venäjällä tilanne on hirveä, yli 100000 kuollutta todellisuudessa. Venäjä valehtelee ilmoitetuissa kuolinluvuissa. Maa on romahduspisteessä.

    Kuolleiden määrää ei tietenkään koskaan saada selville, pelkkiä arvioita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuolleiden määrää ei tietenkään koskaan saada selville, pelkkiä arvioita.

    Lisävauhtia alamäelle antaa tieto, jonka mukaan tänä aamuna raakaöljyn myyntihinta laski ensi kertaa historian aikana alle tuotantokustannuksen!

    Siinä katosi Venäjän AINOA ulkomainen tulonlähde!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moskovalaiset on määrätty kahdeksi päiväksi sisätiloihin.
Onkohan ketään tulossa ulos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu