Mitäpä ne kiinalaiset muuta osaa, kuin asioiden peittelyä.
On täysi tosiasia, että kiinalaiset syö koiria ja lepakoita.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomalais-kiinalainen-wendi-kertoo-miten-rasistinen-koronakuittailu-satuttaa-sukulaiseni-eivat-syo-iltapalaksi-koiraa-ja-lepakkoa/7786784#gs.30xnx4
On täysi tosiasia, että kiinalaiset syö koiria ja lepakoita.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomalais-kiinalainen-wendi-kertoo-miten-rasistinen-koronakuittailu-satuttaa-sukulaiseni-eivat-syo-iltapalaksi-koiraa-ja-lepakkoa/7786784#gs.30xnx4
Vastaukset 21
Vanhimmat
Lepakoita syödään Indonsiassa ja Filippiineillä. Katsos lapseni, Kiina ei ole koko Aasia, vaikka maanosan suurin valtio onkin.
Ai ne muuten vaan epäilee koronan levinneen, kun kiinalainen söi lepakon?
Kiinassa on ylpeyden aihe, jos pystyy tarjoamaan vieraalleen lepakkoa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006385115.html
Wendikö se itse tuli tänne keljuilemaan suomalaisille, kun ensiksi korona tänne kuljetettiin?
Ei muuta kuin lepakkoa poskeen!
Etelä-Kiinan alueella on lepakot todella yleisiä ja suurta kansan herkkua. Että korjaa sinä lapsonen omat tietosi.
Asia on jo todistettu ettei torilla myyty lepakoita, minkä vuoksi lepakkosatu hyvin pian muutettiin muurahiskäpysaduksi. Iltapaskan väite lepkoista on puhdasta valhepropagandaa, kuten suurin osa tuon Kokoomus-syövän äänitorven jutuista.
Filippinneillä ja Indonesiassa lepakoiden syönti kuuluu ruokakulttuuriin, mutta Yllensäkään kiinassa niitä ei syödä ja odistetusti ainakaan Wuhanin aluella niitä ole myyty ruokatoreilla.
Höpöhöpö. Kiinalaiset syö mitä käteensä saavat. Myös lepakoita. Googletapa kiinalaiset ja lepakot, niin opit uutta. Kiinalaisillahan on tapana syödä kaikkia eläimiä ja mitä harvinaisempi, sen maukkaampi. Pandat olisi syöty loppuun jo vuosia sitten, mutta wwf otti pandan logoonsa, niin olisi ollut tosi huonoa imagoa syödä viimeinen panda.
60-luvun lopulla kulttuurivallankumouksen aikaan Kiinassa syötiin ihmisiä ihan viranomaisten myöntämänä asiana. Ja sen jälkeen on köyhissä perheissä syöty pois se ei toivottu tyttö lapsi, kun oikein köyhien ei ole kannattanut lihaa hukkaan heittää.
Tullut käytyä Kiinassa (valitettavasti) niin monta kertaa, että tiedän kyllä mitä siellä myydään ruuaksi. Honkongin ympäristössä myydään lepakoita, on nähty ihan itse. Mene sinäkin katsomaan, jos et usko.
Kyllä olet pahvi! Aasian maanosan suurin valtio on Venäjä, eikä Kiina.
Joo on koira perheenjäsen. Kumma vaan kun koira tekee kahdesti vuossa 8-10 pentua, yhtään ei myydä ja koirien määrä perheessä ei kasva. Mihinkä ne koirat joutuu? Pakastimeen?
Tv Kouvolasta
Aika rivoa sakkia nuo kinuskit ensin levittävät meille tappavan viruksen ja sitten huijaavat tyhmää Suomea "suojautumaan" taudilta kelvottomilla sekundamaskeilla
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/05a466d0-af48-4dbf-93a6-a77629e38ece
Ettei niitä vaan tarjota etnisessä ravintolassa? Kiinalaiset pehmittävät koiran lihan ennen teurastusta. Irtoaa kuulemma nahka ja luut helposti. On ne semmoinen kansa vaan.
Tässä napostellaan eläviä rottia ja jyrsitään tautista lepakkoa
https://youtu.be/myHCdK9OMec
Made in china. Mitäpä niiltä todellakaan voi muuta odottaa.
Ostin Kiinassa tehdyn talttasarjan. Yhdelläkään taltalla ei voi puuta taltata, vaan venkula työkalu vääntyy heti mutkalle. Kiinalainen metalliseos on puuta pehmeämpää. Kaikkea ne siinä maassa keksivät.
Lepakon siivet roikkuu suusta ja selitetään, ettei me nyt mitään lepakoita syödä.
Kiinalaiset luuli 90-luvulla vielä, että batman on joku usalainen julkkiskokki.
Kun kiinalaiset runsaat sata vuotta sitten olivat rakentamassa linnoituksia Helsingissä, isoisäni katseli miten työmiehet näppärästi nappasivat maasta kaikki ötökät jotka vain liikkuivat ja söivät ne.
Tuolloin, kun Helsingissä oli venäläisten tuomia kiinalaisia rakentajia, katosi paikallisilta paljon lemmikki kissoja ja koiria. Siihen aikaanhan ihmiset pitivät eläimiään irti. Oli mennyt jonkin aikaa, kun paikalliset olivat keksineet syyn. Kiinalaiset varastivat lemmikit ja tekivät niistä itselleen ruokaa.
Kiinalainen on todellakin kaikki ruokainen, ihan sama mitä wendit ja wandit yrittää hölynpölyään twitterissä kertoa. En ikinä mene kiinalaiseen ravintolaan. Ne voi laittaa siihen ruokaan aivan mitä sattuu löytymään.
Tuo on keksittyä juttua. Mutta sammakoita silloiset vangit ja linnoitustyöläiset todistetusti kyllä söivät, jos sattuivat löytämään. Nälkä oli kova ja ruuasta pula kaikilla. Siksipä sitä ei riittänyt vangeille. Kiinalaisethan olivat täällä sotavankeina.
Eipä ruoka riittänyt sittemmin kansalaisodan aikoihin suomalaisillakaan vankileireillä, vaan ihmiset kuolivat nälkään ja tauteihin. Silloinkin syötiin saatiin.
Kylläpäs kiinalaiset söi stadissa kissat ja koirat 1900-luvun alussa. Googlettappa tästäkin asiasta ja lopeta kiinalaisten sairaan ruokavalion puolustelu.
Kiinalaiset olivat vielä Suomessa silloin ihan venäläisten halpatyövoimana, eivät sotavankeja. Tuolloin ei Suomessa olisi riittänyt väestöä venäläisten rakennus projekteihin. Samalla lailla usassa tekivät junaratoja kiinalaiset työläiset, ei ne mitään sotavankeja olleet.
Kaikki virukset ovat lähtöisin Kiinasta. Kiinalaiset tapettava, niin samalla häviävät tappavat viruksetkin.
Virukset syntyvät kiinalaisissa ja leviävät sitten ihmisiin. Ihmisten terveyden vuoksi kaikki kiinalaiset tulisi eristää Kiinaan. Ja kiinalaisten kanssa lapsien tekeminen on kiellettävä ihmisiltä.
Näin on. Juuri kiinalaiset ovat se virusten mutatoitumispesäke, jossa eläinten virukset muuntuvat ihmisiin tarttuviksi. Suoraan ihmiseen eläinten virukset eivät voi levitä.
- Kiinan piilotti tietojan koronaviruksesta ja aiheutti sen leviämisen.
- Tammikuun lopusta lähtien ulkomailla asuvat kiinalaiset alkoivat ostaa suojamateriaaleja ostoskeskuksia ja verkkokauppoja ja lahjoittivat ne Kiinaan. He ostivat kaiken minkä vain saivat.
- Myös Kiinan kommunistipuolueen järjestöt ostivat kaikkien toimittajien ja valmistajien suojatarvikkeet ja lähettivät ne Kiinaan. Puolue suunnitteli ja organisoi ostot ja lähetykset.
- Tämän lisäksi hallitukset, yritykset ja yksityishenkilöt eri maista lahjoittavat ilmaisia materiaaleja ja varoja Kiinaan.
Nyt kun lähes kaikki maailman suojatarvikkeet ovat Kiinassa, kommunistipuolue alkaa pelata "maski" diplomatiaa vääryydellä hankitulla omaisuudella.
Lisäksi Kiinalaiset myyvät huonompilaatuisia suojavarusteita kymmenenkertaisella hinnalla takaisin ja käyttävät itse väärydellä hankitut hyvälaatuiset varusteet.
Tämä osoittaa, että rahanhimoisesta ja valehtelevasta kommunistipuoleesta kannattaa pysyä kaukana!!
Kiinalainen on niin kiero, että ei pahempaa ole olemassakaan. Kaikki kiinalaiset voisivat mennä kotiinsa, koskee myös wendyjä ja wandeja.