Oisko vihjettä, mistä löytyisi purkaamo/hajottamo, jossa -91 mallin Charadesta voisi käydä irrottamassa kuskin puolen oven kahvan. Jäi meinaten pakkasella käteen eli kahvan sisäpuolelta hajosi muovipalikka eikä ainakaan meikäläisen taidolla tunnu nuo liimaukset kestävän. Mielellään välillä pk-seutu -Lahti. Tai oisko jollain tietoa sellaisesta liimasta joka varmasti pitää??
Keskustelussa alempana joku vei tammikuussa vastaavan vehkeen hajottamoon?? Mihinköhän joutui "hyvä" peli??
Yksi osa puuttuu/hajosi Charadesta
5
1109
Vastaukset
- Bunsis
http://www.varaosahaku.fi/ on yks paikka mitä
kautta osia saattaisi löytyä. Kannattaa tsekata
sieltä. - charade
HKI tattarisuo. Sielä on kahdessa eri firmassa charadet, kävin kans sieltä hakee kahvan apparin puolelle
sapomo ja osa-tattis niistä löytyy- Hese
Juu kiitos tiedoista, tuota varaosahakua jo kokeilin, ei minusta antanut tulosta. Huomenna tai torstaina liikuskelen Hesan suunnassa, joten käynti legendaariselle Tattarisuolle pitää ottaa ohjelmaan. Vieläköhän siellä joka purkaamolla on susikoira tulossa syömään potentiaalista asiakasta, heh!
Lisää tietoa aiheesta saa antaa. Siis siitä osan hausta Charadeen, susikoirista ei välttämättä. - Hese
Kiitos nimimerkki charade. Osa-tattis oli juuri kohdallaan, auto oli oikeasti Osa-Tattiksessa vm -90 (meillä vm. -91), mutta oven kahva samanmoinen. Juuri laitoin paikalleen, pääsee vmo taas "pörryyttelemään".
Kiitos veljet apuvinkeistä, näin homma hoituu.
PS: Missähän ne Tattarisuon susikoirat löhöili? Silloin 80-luvun alkupäässä niitä vilisti yhdestä jos toisesta hajottamon "ovesta".- Muuten tunnelma entisellään. Tavarat/romut vinksin vonksin ymv, mutta niin pitääkin!! - charade
Hese kirjoitti:
Kiitos nimimerkki charade. Osa-tattis oli juuri kohdallaan, auto oli oikeasti Osa-Tattiksessa vm -90 (meillä vm. -91), mutta oven kahva samanmoinen. Juuri laitoin paikalleen, pääsee vmo taas "pörryyttelemään".
Kiitos veljet apuvinkeistä, näin homma hoituu.
PS: Missähän ne Tattarisuon susikoirat löhöili? Silloin 80-luvun alkupäässä niitä vilisti yhdestä jos toisesta hajottamon "ovesta".- Muuten tunnelma entisellään. Tavarat/romut vinksin vonksin ymv, mutta niin pitääkin!!hyvä että löyty.
On sielä vieläkin niitä susikoiria, mutta ne on
nykyään kilttejä =)
Yhdessäkin liikkeessä semmonen iso sussari tuli
moikkaamaan mua ja nuoli naamaa=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1117963Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4247112SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1825369Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1284311Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en764224Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954186Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103922Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03600Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132470Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172056