Ukraina seurasi Neuvostoliiton kuolinkamppailua:
Arkistolöydöt: Ukrainan KGB seurasi aitiopaikalta Neuvostoliiton kuolinkamppailua, ei saanut lupaa voimatoimiin
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/773339f3-cd78-4bfd-a7e1-25aba9852a2f
Nyt on meidän suomalaisten vuoro seurata, kun yhteydet ovat ent. Neuvostoliiton eli uudelleensynnytetyn Venäjän alueelle niin hyvät!
Onkohan loppu kovinkin lähellä, kun paraateja harjoitellaan ambulanssein.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006471969.html
....
Vai valmistautuvatkohan ne otattelemaan keskenää taas siitä; kuka "Valkoista Taloa hallitsee"? (ambulansseja kohtapian tarvitaan)
Odotellaan nyt aluksi sitä, miten panssarit vyöryvät Moskovan kaduilla!
Onneksi meillä Suomessa on nyt senkaltainen hallinto, että kun itäisen naapurimaamme kuolinpesää ryhdytään purkamaan , niin Suomi saa omansa takaisin!
Vrt. esim. entiset löperot rähmälläänolijat: Kekkonen, Koivisto, Karjalainen Uusitalo , Sorsa, ja maanpetturiksi luokiteltava Taisto Sinisalo.
Olemme eturivin paikoilla Suomessa, seuraamme Venäjän kuolinkamppailua nyt!!
Anonyymi
0
70
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812349Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153937Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002635Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151982Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736