Miksi tuolla Uspenskissa on seurakunta koolla, eikä turvavälejäkään pidetä?
Eikö olisi riittänyt, että papisto ja kuoro olisi messunnut ja me muut katsottaisiin telkkarista tai kuunneltaisiin radiosta?
Korona ja Jumalanpalvelus
9
171
Vastaukset
- Anonyymi
Telkkarissa näytetään uusinta parin vuoden takaan.
- Anonyymi
Kyllä, uusinta.
- Anonyymi
Niinpä tosiaan!
On erilaista kun katsoo livelähetystä. Mielestäni Yle kyllä olisi voinut näyttää ihan suoraa lähetystä, vaikka toimitus ilman yleisöä ei vaikuttaisikaan ylenpalttisen juhlavalta. Kaunista ja juhlallista se silti on.
Ap.
- Anonyymi
Seurakunnat lähettävät palveluksia Youtubessa ja Facebookissa.
- Anonyymi
Vaasasta on lähetys netissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaasasta on lähetys netissä.
Valamosta ei ole lähetystä, vahinko.
- Anonyymi
Oli vuoden 2018 lähetys. Ensin hämmennyin kovasti kuinka on mahdollista, sitten huomasin että on uusinta.
Ilomantsin facebook sivuilta löytyy yöpalvelus ja muutakin pääsiäiseen liittyvää.
Hyvin tehtyjä ja todella ihmisläheistä. Oli pääsiäismunien maalaamista ja pääsiäis lampaan valmistaminen.- Anonyymi
Siis ilomantsin ortodoksisen seurakunnan sivuilta.
- Anonyymi
Voi hyvänen aika tätä tietämättömyyttä ja suorastaan typeryyttä. Eikö keskustelun aloittaja lukenut, tai jos ei lukenut, niin tajunnut, että kyseessä oli monen vuoden takainen uusinta. Selvittäkää ensin vähän asioita, ennenkuin päästätte suustanne tai kynästänne tuollaista soopaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637