Boikotoikaa Palestiinalais terroristeja

Anonyymi

Kuluttavat kaiken Israelista saamansa betonin raketinheittimien laukaisualustojen, laittomien tunnelien ym. rakentamiseen.

Lähetetään jokainen Israelin suurlähetystöön viesti että kaikki apu Palestiinan "valtion" miehittämille alueille on katkaistava ja vain humanitaarinen apu, ruoka, lääkkeet, ym kuljetus sallitaan kunnes pommien lentäminen Israelin puolelle loppuu.

Uskon että Palestiinalaismilitanttien toiminta on saatavissa loppumaan taloudellista saarto ruuvvia kiristämällä.

6

96

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Israelin tulisi boikotoida palestiinalais "valtion" tai siis palestiinalaisten miehittämien alueiden toimintaa säätämällä alueille esimerkiksi vientitullit. Aina jos palestiinalais vyöhykkeeltä tulee ohjus Israeliin niin vero nousisi esim. 1% lisää.

      Vientitulli alenisi aina 1% kuukaudessa joten palestiinalais terroristit voisivat itse vaikuttaa veronsa suuruuteen, ohjusten ampumisen välitön lopettaminen poistaisi teoreettisen veron portaittain kokonaan pois. terroristisen toiminnan jatkaminen nykyisellään, (noin 300 ohjusta kuukaudessa Israeliin) nostaisi vientitullit 300% suuruisiksi jo yhden kuukauden aikana. Se kuitenkin laskisi takaisin nollaan 300-kuukauden aikana jos uusia ohjuksia ei enää ammuttaisi.

      Vientitullien tuotto käytettäisiin Israelin ohjuspuolustus järjestelmän rahoittamiseen johon nyt hupenee huomattava osa puolustusbudjetista eivätkä palestiinalais terroristit joudu mihinkään vastuuseen tekemisistään.

    • Anonyymi

      Gazan arabien (palestiinalaisten eli arabien) hyökkäykset Israelia vastaan, kun ovat ampuneet raketteja Israeliin siviilikohteista, ovat sotarikoksia. Siviilikohteita ei saa käyttää suojakilpenä sodankäyntiin.

      Samalla tavalla Myanmarissa rohingjat hyökkäsivät tunnuksettomina taistelijoina armeijaa vastaan. On myös sotarikos käydä sotaa ilman tunnuksia/univormuja.

      Yhteistä on se, että ensin muhamettilainen on itse tehnyt sotarikoksen. Sitten kun sotarikoksen uhri puolustautuu, niin muhamettilainen pakenee naisten hameiden helmoihin ja alkaa ulista, että toinen hyökkää. Säälittävää pelkuruutta.

      • Gazan terroristit käyttävät kylläkin ihan kehittyneitä ohjuksia, ei mitään raketteja. Niitä salakuljetetaan lähinnä egyptistä gazan terroristi alueille sekä israelista maanalaisia tunneleita pitkin.

        Israelilla on onneksi kehittynyt ohjuspuolustusjärjestelmä joka kykenee tuhoamaan yli 95% palestiinalais alueilta ammutuista ohjuksista, mutta jokaisen palestiinalais alueelta tulevan ohjuksen tuhoaminen torjuntaohjuksella maksaa noin 200-tuhatta euroa.
        Lisäksi ohjusten laukaisualueet gazassa pitää pommittaa säännöllisin väliajoin muusiksi mikä nostaa kuluja edelleen, hävittäjien polttoainekulut, miehistön palkka, sekä itse gazan terroristivyöhykkelle pudotettavan pommin arvo, reilu 100-tuhatta euroa/kpl.


      • Anonyymi
        Delphin kirjoitti:

        Gazan terroristit käyttävät kylläkin ihan kehittyneitä ohjuksia, ei mitään raketteja. Niitä salakuljetetaan lähinnä egyptistä gazan terroristi alueille sekä israelista maanalaisia tunneleita pitkin.

        Israelilla on onneksi kehittynyt ohjuspuolustusjärjestelmä joka kykenee tuhoamaan yli 95% palestiinalais alueilta ammutuista ohjuksista, mutta jokaisen palestiinalais alueelta tulevan ohjuksen tuhoaminen torjuntaohjuksella maksaa noin 200-tuhatta euroa.
        Lisäksi ohjusten laukaisualueet gazassa pitää pommittaa säännöllisin väliajoin muusiksi mikä nostaa kuluja edelleen, hävittäjien polttoainekulut, miehistön palkka, sekä itse gazan terroristivyöhykkelle pudotettavan pommin arvo, reilu 100-tuhatta euroa/kpl.

        Iron Dome on siitä edistyksellinen, että kun perinteinen torjuntaohjuslaukaisu maksaa satojatuhansia tai miljoonia, niin Iron Dome:lla hintaa tulee muutama tuhat per laaki.


    • Anonyymi

      zionistien perustamat terroristijärjestöt,
      heitteli pommeja ihmisten sekaan,
      turuille, toreille ja busseihin...

    • Anonyymi

      zionistit tunkeutui maahan,
      ja perusti valtion terrorilla...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      108
      3643
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      19
      2602
    3. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      120
      2289
    4. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      6
      2193
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      1924
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      36
      1586
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1046
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      960
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      71
      919
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      867
    Aihe