Kuluttavat kaiken Israelista saamansa betonin raketinheittimien laukaisualustojen, laittomien tunnelien ym. rakentamiseen.
Lähetetään jokainen Israelin suurlähetystöön viesti että kaikki apu Palestiinan "valtion" miehittämille alueille on katkaistava ja vain humanitaarinen apu, ruoka, lääkkeet, ym kuljetus sallitaan kunnes pommien lentäminen Israelin puolelle loppuu.
Uskon että Palestiinalaismilitanttien toiminta on saatavissa loppumaan taloudellista saarto ruuvvia kiristämällä.
Boikotoikaa Palestiinalais terroristeja
6
90
Vastaukset
Israelin tulisi boikotoida palestiinalais "valtion" tai siis palestiinalaisten miehittämien alueiden toimintaa säätämällä alueille esimerkiksi vientitullit. Aina jos palestiinalais vyöhykkeeltä tulee ohjus Israeliin niin vero nousisi esim. 1% lisää.
Vientitulli alenisi aina 1% kuukaudessa joten palestiinalais terroristit voisivat itse vaikuttaa veronsa suuruuteen, ohjusten ampumisen välitön lopettaminen poistaisi teoreettisen veron portaittain kokonaan pois. terroristisen toiminnan jatkaminen nykyisellään, (noin 300 ohjusta kuukaudessa Israeliin) nostaisi vientitullit 300% suuruisiksi jo yhden kuukauden aikana. Se kuitenkin laskisi takaisin nollaan 300-kuukauden aikana jos uusia ohjuksia ei enää ammuttaisi.
Vientitullien tuotto käytettäisiin Israelin ohjuspuolustus järjestelmän rahoittamiseen johon nyt hupenee huomattava osa puolustusbudjetista eivätkä palestiinalais terroristit joudu mihinkään vastuuseen tekemisistään.- Anonyymi
Gazan arabien (palestiinalaisten eli arabien) hyökkäykset Israelia vastaan, kun ovat ampuneet raketteja Israeliin siviilikohteista, ovat sotarikoksia. Siviilikohteita ei saa käyttää suojakilpenä sodankäyntiin.
Samalla tavalla Myanmarissa rohingjat hyökkäsivät tunnuksettomina taistelijoina armeijaa vastaan. On myös sotarikos käydä sotaa ilman tunnuksia/univormuja.
Yhteistä on se, että ensin muhamettilainen on itse tehnyt sotarikoksen. Sitten kun sotarikoksen uhri puolustautuu, niin muhamettilainen pakenee naisten hameiden helmoihin ja alkaa ulista, että toinen hyökkää. Säälittävää pelkuruutta.Gazan terroristit käyttävät kylläkin ihan kehittyneitä ohjuksia, ei mitään raketteja. Niitä salakuljetetaan lähinnä egyptistä gazan terroristi alueille sekä israelista maanalaisia tunneleita pitkin.
Israelilla on onneksi kehittynyt ohjuspuolustusjärjestelmä joka kykenee tuhoamaan yli 95% palestiinalais alueilta ammutuista ohjuksista, mutta jokaisen palestiinalais alueelta tulevan ohjuksen tuhoaminen torjuntaohjuksella maksaa noin 200-tuhatta euroa.
Lisäksi ohjusten laukaisualueet gazassa pitää pommittaa säännöllisin väliajoin muusiksi mikä nostaa kuluja edelleen, hävittäjien polttoainekulut, miehistön palkka, sekä itse gazan terroristivyöhykkelle pudotettavan pommin arvo, reilu 100-tuhatta euroa/kpl.- Anonyymi
Delphin kirjoitti:
Gazan terroristit käyttävät kylläkin ihan kehittyneitä ohjuksia, ei mitään raketteja. Niitä salakuljetetaan lähinnä egyptistä gazan terroristi alueille sekä israelista maanalaisia tunneleita pitkin.
Israelilla on onneksi kehittynyt ohjuspuolustusjärjestelmä joka kykenee tuhoamaan yli 95% palestiinalais alueilta ammutuista ohjuksista, mutta jokaisen palestiinalais alueelta tulevan ohjuksen tuhoaminen torjuntaohjuksella maksaa noin 200-tuhatta euroa.
Lisäksi ohjusten laukaisualueet gazassa pitää pommittaa säännöllisin väliajoin muusiksi mikä nostaa kuluja edelleen, hävittäjien polttoainekulut, miehistön palkka, sekä itse gazan terroristivyöhykkelle pudotettavan pommin arvo, reilu 100-tuhatta euroa/kpl.Iron Dome on siitä edistyksellinen, että kun perinteinen torjuntaohjuslaukaisu maksaa satojatuhansia tai miljoonia, niin Iron Dome:lla hintaa tulee muutama tuhat per laaki.
- Anonyymi
zionistien perustamat terroristijärjestöt,
heitteli pommeja ihmisten sekaan,
turuille, toreille ja busseihin... - Anonyymi
zionistit tunkeutui maahan,
ja perusti valtion terrorilla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!9311962Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla1069060Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1245026- 1014238
Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka384167Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei814094Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti73943Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j113719Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden403603Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle303572