Kansakuntien karma

Anonyymi

Yksilötason karman lisäksi on myös kansakunnan karma. Suomi on paljon kärsinyt ja se näkyy koronatilastossa vs. Amerikka, Espanja, Italia, Venäjä.. Karma toimii.

9

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karma tappaa vanhat ja monisairaat ensin?

      • Anonyymi

        sitä saa mitä tilaa "vahat" ovat jo tilanneet vapauden
        "vanhat" vapautetaan ei tapeta


    • Anonyymi

      Suomalaiset ovat olleet valtiaskansa muinoin. Siksikin meillä on aina ensimmäinen kysymys "mitä he meistä ajattelevat" kun tapaamme vierasmaalaisia.
      Nokia kuivui kokoon kun suomalaisesta oli miltei tullut "valtias" Karma ohjasi toisaalle.
      Suomalaisesta ei ole valtiaaksi, Jo Väinämöinen opetti
      - Lyökäämme käsi kätehen
      lähteäksi laulamahan
      saahani sanelemahan
      Siis kaksi laulajaa yhdessä yhteiseen "lauluun" saadaan kyökkiviisautta suurempi viisaus. Jeesus Nasaretilainen opetti tätä samaa.
      - Missä teitä on kaksi tai useampi yhdessä siellä olen minä...
      Nykyinen urheiluvalmennus opettaa samoin
      Pelataan joukkueelle, silloin karma murenee ja hyvinvointi saa tilaa

    • Anonyymi

      Suomi on fasistinen ja kommunistinen maa. Pahaa karmaa riittää kyllä, ei kannata vielä pitää tämän hetkistä tilannetta lopullisena.

      • Anonyymi

        Miten suomalaiset ovat fasistisia ja kommareita? Perustele.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten suomalaiset ovat fasistisia ja kommareita? Perustele.

        > Miten suomalaiset ovat fasistisia ja kommareita? Perustele.

        Fasismi on ihmisten vapauden ja oikeuksien vastaista, kuten hallitus rajoittaessaan ihmisten oikeutta liikkua esim. Kommunismi on Marxin mukaan sama kuin sosialismi, ja suomen hallinto on niin sosialistinen kuin voi olla. Ja sosialismi on laillistettua varkautta, mikä on yhtä paha kuin mikä tahansa varkaus (ihmisten pakko maksaa veroja aatelistolle).


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        > Miten suomalaiset ovat fasistisia ja kommareita? Perustele.

        Fasismi on ihmisten vapauden ja oikeuksien vastaista, kuten hallitus rajoittaessaan ihmisten oikeutta liikkua esim. Kommunismi on Marxin mukaan sama kuin sosialismi, ja suomen hallinto on niin sosialistinen kuin voi olla. Ja sosialismi on laillistettua varkautta, mikä on yhtä paha kuin mikä tahansa varkaus (ihmisten pakko maksaa veroja aatelistolle).

        Suomi ol maailman onnellisin maa. Jos me ollaan fasisteja ja kommareita niin onpa hyvä sitten. Se on niiden ansiota. Minkälainen aatteetaan suomen päättäjien sitten pitäisi olla että sinun mielestä täällä olisi parempi hallitus?
        Hyvä meidän on ollut täällä asua, kaikilla on ruokaa ja katto pään päällä.


    • Anonyymi

      Kyllä ne perinnölliset kierteet, ominaisuudet ja niistä johtuvat prosessit vaan katkee sillä ettei lisäänny.

    • Anonyymi

      On vielä ihmiskunnan karma.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5101
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1761
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1626
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1507
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1477
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1167
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      195
      941
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      830
    Aihe