osingon maksu

en tiedä kun lintilä meinaa ,et osinkoja ei kannata nyt yritysksien maksaa, saahan siitä yksityiset, mutta suomen valtiokin saa siittä rahaa, kaikki miljoonat on pois velan otosta.jostakin kuitenki rahaa on saatava.
368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eikö osinkoa makseta muutenki plusmerkkisestä,eikä miinuksesta.

Äänestä

Osinko maksetaan omistajille edellisen vuoden tuloksesta. Jotain on voitu luvata maksettavaksi. Hankala perua. Omistajat itse päättävät lopulta, mitä tehdään.

Äänestä

Tarkoittasko listaamattomia yrityksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

en tiedä kun lintilä meinaa ,et osinkoja ei kannata nyt yritysksien maksaa, saahan siitä yksityiset, mutta suomen valtiokin saa siittä rahaa, kaikki miljoonat on pois velan otosta.jostakin kuitenki rahaa on saatava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu