Joko niitä vappusatasia alkaa kohta tulemaan. Pitäisi köyhän saada jokin pellenaamari naamaan kun hävettää teidä pettureiden äänestäminen.
Lelu Rami, Al Taee. Syö paskaa ja kuole Husu Hussein. Urpilainen. Rinne. Ym. maailman saastat.
Lelu Rami, Al Taee. Syö paskaa ja kuole Husu Hussein. Urpilainen. Rinne. Ym. maailman saastat.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sinun syihisi verraten minulla olisi syytä vanhana ukkona laittaa naamari, se kun saattaa jopa parantaa ulkonäköäni!
Mainitsemiasi sosialisteja en äänestä edes vahingossa!
Sosialistihan sinä olet työkkäri, täällä olet vaatinut valtion tukea yrittäjille. Älä syö serpentiiniä kuitenkaan.
Missä olen vaatinut tukea yrittäjille? Laitappa linkki!
Olen kirjoittanut sen oilevan kokonaisuuden kannalta edullista jos talouden kuoppa on suhteellisen lyhyt eli korkeintaan puolen vuoden mittainen koska jos sillä estetään konkursseja niin nousu on nopeampaa kuin jos joudutaan perustamaan tuhansia tai kymmeniä tuhansia yrityksiä uudelleen. Jos yrityksiä kaatuu niin kuka perustaa uusia? Ei ainakaan SKP tai ay mafia!
Siinä ei sosialismia ole himpun vertaa vaan järjen käyttöä tappioiden minimoimiseksi. Se ei taida sinulla tuo nuppi oikein toimia itsenäisesti vaan olet vain jonkun muun pelurin äänitorvena!
Naamarit pärstään, mitä! vai vappusatasia ...ha..haa......haaaa...... eikös te tiedä, että siellähän on kaikki roistoja ja rosvoja koko eduskunta, ei siellä mitään muuta ole, Miljardit menee ulkomaille ja pakolaisten ravintoloille ja taiteeseen, monikulttuuriin. Ministerien ja avusrajien, virkamiesten tileille, lahjuksiin.
Tässä olisi bisnesehdotus:
Kuka alkaa valmistamaan korona-tyylistä vappusatasnaamaria?
Vappukin on pian :-)
Ei saa kyynistyä noin, äänestä paremmin ensi kerralla.