Hyvät Suomalaiset, syntiset sellaiset! Muistakaa pyhittää lepopäivänne, älkääkä törsätkö sitä syntilaatikon tuijottamiseen! Älkää myöskään käykö internetissä moraalisesti hyvin kyseenalaisilla sivuilla! Näin saatte pääsiäisrauhan itsellenne ja syntisyydellenne!
Suomalaiset!
Pertti 58
17526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
No mitäs sää ite teet just nyt.Ai nii ethän sää tee syntiä tuijottaessas syntilaatikkoo,me syntiset vaan tehdään.Sä oot se sama äijä mikä tässä aikasemminkin kirjotteli syntilaatikosta.Se on varmaa,ettet oo Pertti,etkä ainakaan 58,paremminkin Teemu 12.
Oli juuri puhe siita, etta ei tule kayta moraalisesti hyvin arveluttavilla sivuilla! Ei tama huuhaa ole ns. paha sivu! Mita silla on valia minka ikainen olen, jos olen Pertti ja 58, niin sittenhan olen. Ei silla ole mitaan merkitysta. Samanlainen syntinen olen kuin te muutkin, mutta pyrin etes siveellisyyteen.
Täällähän viimepäivinä nimen omaan on keskusteltu vähän liiaksikin "kukísta ja mehiläisistä".
runoiltu härsk.. eiku kauniita runoja :=)))
Sä aloit heti mua kiinnostamaan :=)))
Juuri tuollaisista kirjoituksista tykkään. Taytyyhän tänne huuhaalle sentäs joku tolkku saaha.
Aletaanko saarnaamaan yhdessä :=))) Sillai siveellisesti vaan.
Hienoa, että täältä löytyy saman ajattelukunnan ihmisiä! Hyvää pääsiäistä sinulle! Niin ja siveellistä sellaista:)
vaan mihinkään lähde heti kun asiaan päästään. :=(((
Ja eikös se päänsisäinen eli pääsiäinen ala olla jo ehtoopuolella :=)))
Mistä me tää siveyden opettaminen tälle huuhaakansalle aloitettais? :=))
Pääsisäinen on siis päänsisäinen asia! Tai niinkuin savolainen sanoisi: piänsijäinen o piänsissäinen asia! Mutta onko tuo lausahdus moraalisesti kuitenkin, hieman, jopa suuressa osin moraalinen virhe näin pääsisäisenä?
Siveyden oppii, vain ja ainoastaan syntilaatikon käyttö kiellolla. Näin voit välttää mm. vääristyneen seksuaalisen minäsi.
Kyllä. Ehdottomasti olen kanssasi samaa mieltä, että tuo päänsisäisesti vietetty pääsiäinen on täysin moraalitonta. Kyllä ihmisten täytyis tyytyä vaan niihin pääsiäsmuniin joita kyllä nautitaan myös päänsisäisesti, mutta eivät aiheuta mitään synnillisiä sivuoireita kuten krapulaa tai morkkista.
Ja tuota syntilaatikkoa ei missään nimessä jätetä pois. Alkaishan se seksikin menettää merkitystään.
Ja meitä siveyden opettajia ei enää täällä tarvittais :=)))
olen.... ihan kauhean syntinen.... voi voi.... lie helvettiin joudun ku täällä viihdyn....
Minä kävin juuri jollakin perin syntisellä sivulla katsomassa hysteerisesti nauravaa kissanpoikaa, nappasin NASAn sivuilta kuvan jossa avaruuspukuinen henkilö leijuu ilmassa ja mikä kauheinta, väittelin Evoluutio ja kreationismi-palstalla jonkun uskontoon hyvin vakavasti suhtautuvan miehen kanssa evoluutiosta ja kreationismista! Joudunko minä nyt helvetin lieskoihin sarvipäisten sampereiden hiilihangonheittoharjoitusten maalitauluksi?
Kuulin juuri, että tämä mainitsemani avaruuspukuinen henkilö ei leijunutkaan ilmassa vaan avaruudessa. Olen huojentunut vaikkei tämä minua varmaan helvetin ikuiselta pätsiltä pelastakaan!
Sen vastauksen saat aikanasi ja palkkasi mukaan. Voinko minä olla mittarina tälle moraalisuuden harmaalle, saastaiselle, puuttomalle, kuolleelle alueelle? En. Vastauksen tietää herra Who!
Kuinkahan tähän tietäväiseen herra Huuhun saisi yhteyden?
Jos olen soittanut herra Who:lle, niin numeroon 666 ja suuntanumeroksi 017, muista myös maatunnus 372(Viro). Vastaa, jos hän on kotona!
Soitan hänelle heti kun löydän puhelimeni, se on joutunut kadotukseen...
Ei liene sattumaa, jos olet soitellut 0700-alkuisiin numeroihin...?