Nyt on mennyt niin sairaaksi tämän palstan meininki, että toivoisi Sheriffi_ TM apuun, jotta saataisiin jotakin ROTia aikaan!
Haukutaan kaikki kristityt ja teistit, minkä jälkeen pilkataan ateisteja ja agnostikkoja!
Eiköhän siitä hyvä puuro synny ja "keskusteltavaa" koko loppuelämän ajaksi!
Heh hah!
Palsta kaipaa moderointia
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minua kiinnostaisi kuulla miten multinikkimme hankkii uusia rekisteröityjä käyttäjätunnuksia. Haiskahtaa meinaan epäilyttävältä toiminnalta näin Suomi 24 kannalta. Antaahan tuollainen palstalle ripulointi mainostuloja, mutta se ei ole eettisesti oikein suotavaa.
- Anonyymi
Trollit tekevät samaa paremmillakin palstoilla.
"Minua kiinnostaisi kuulla miten multinikkimme hankkii uusia rekisteröityjä käyttäjätunnuksia."
Kaipasit palstalle Sheriffiä ja ihmettelet, miten nikkejä voi rekisteröidä. Ei siihen tarvita muuta kuin kekseliäisyyttä, viitseliäisyyttä ja oma puhelinnumero.- Anonyymi
Rikollisilla on keinonsa.
- Anonyymi
Sheriffi_ kirjoitti:
"Minua kiinnostaisi kuulla miten multinikkimme hankkii uusia rekisteröityjä käyttäjätunnuksia."
Kaipasit palstalle Sheriffiä ja ihmettelet, miten nikkejä voi rekisteröidä. Ei siihen tarvita muuta kuin kekseliäisyyttä, viitseliäisyyttä ja oma puhelinnumero.Sheriffi_
Naahum
milkanaahum
Pisteuoo
G4C
poIeemikko
Mitä vielä?
Maailmaan eivät mahtuisi ne kirjat, joihin olisi kirjoitettu Heh hah nikin muut nikit ja valheelliset viestit, joissa hän esiintyy toisena henkilönä kuin on.
Joo - puhelinnumero riittää ja saa aina uuden nikin. Heh hah sen tietää ja käyttää sitä tietoa hyväkseen. Moderoijat eivät tee mitään hänen suhteensa, koska hän tuo mainostajien kautta rahaa omistajalle. Kuka viitsisi lukea palstaa, ellei siellä olisi Heh hah vedättämässä? Anonyymi kirjoitti:
Sheriffi_
Naahum
milkanaahum
Pisteuoo
G4C
poIeemikko
Mitä vielä?
Maailmaan eivät mahtuisi ne kirjat, joihin olisi kirjoitettu Heh hah nikin muut nikit ja valheelliset viestit, joissa hän esiintyy toisena henkilönä kuin on.
Joo - puhelinnumero riittää ja saa aina uuden nikin. Heh hah sen tietää ja käyttää sitä tietoa hyväkseen. Moderoijat eivät tee mitään hänen suhteensa, koska hän tuo mainostajien kautta rahaa omistajalle. Kuka viitsisi lukea palstaa, ellei siellä olisi Heh hah vedättämässä?"...hän tuo mainostajien kautta rahaa omistajalle."
Itse kehut pitäväsi ateismipalstaa hengissä ja mielenkiintoisena. Miksi jumaliin uskomattomuus -teemaisen palstan pitäisi olla aktiivinen? Harrastan grillaamista ja haluaisin keskustella Ruoanlaitosta grillaaminen -alaosiossa. Sielläkin pääosa viesteistä on trollaamista ja viestejä putoilee noin kerran kuukaudessa per viesti. Minusta grillaamisessa on paljon enemmän keskusteltavaa kuin ateismissa. Antaa ateismipalstan hiipua, koska aiheessa ei ole keskusteltavaa. Ateismilla ei ole agendaa eikä päämäärää. Pysykää uskovaiset pois ja jättäkää ateismini rauhaan. Niin minäkin teen teidän kannalta. Annan teidän pitäytyä uskonnoissa, se on ihmisoikeus.- Anonyymi
Sheriffi_ kirjoitti:
"Minua kiinnostaisi kuulla miten multinikkimme hankkii uusia rekisteröityjä käyttäjätunnuksia."
Kaipasit palstalle Sheriffiä ja ihmettelet, miten nikkejä voi rekisteröidä. Ei siihen tarvita muuta kuin kekseliäisyyttä, viitseliäisyyttä ja oma puhelinnumero.Saako yhdellä numerolla siis tehdä useampia rekisteröityjä tunnuksia? Noinhan ei ole muissa paikoissa jossa rekistöröidytään. Eikö Suomi 24 olekaan standardeja turvatoimia, joka estää väärinkäytökset?
Jos noin on, niin tuolla rekisteröitymisellä ei ole mitään virkaa verrattuna vanhaan nimimerkkiin.
P.S. En ollut aloittaja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saako yhdellä numerolla siis tehdä useampia rekisteröityjä tunnuksia? Noinhan ei ole muissa paikoissa jossa rekistöröidytään. Eikö Suomi 24 olekaan standardeja turvatoimia, joka estää väärinkäytökset?
Jos noin on, niin tuolla rekisteröitymisellä ei ole mitään virkaa verrattuna vanhaan nimimerkkiin.
P.S. En ollut aloittaja.Tuskin sillä onkaan. Eiköhän tämä suomi24 ole nähty. Ikävä juttu, että jotkut haluavat pilata kaikki keskustelut koronakaranteenissa olisi mukava jutella.
- Anonyymi
Sheriffi_ kirjoitti:
"...hän tuo mainostajien kautta rahaa omistajalle."
Itse kehut pitäväsi ateismipalstaa hengissä ja mielenkiintoisena. Miksi jumaliin uskomattomuus -teemaisen palstan pitäisi olla aktiivinen? Harrastan grillaamista ja haluaisin keskustella Ruoanlaitosta grillaaminen -alaosiossa. Sielläkin pääosa viesteistä on trollaamista ja viestejä putoilee noin kerran kuukaudessa per viesti. Minusta grillaamisessa on paljon enemmän keskusteltavaa kuin ateismissa. Antaa ateismipalstan hiipua, koska aiheessa ei ole keskusteltavaa. Ateismilla ei ole agendaa eikä päämäärää. Pysykää uskovaiset pois ja jättäkää ateismini rauhaan. Niin minäkin teen teidän kannalta. Annan teidän pitäytyä uskonnoissa, se on ihmisoikeus.Heh hah eli Sheriffi_ valehtelee aina.
Hän kirjoittaa tänne 24/7 pitkiä viestejä, joissa sotii uskovia vastaan.
Hän ei anna uskovien uskoa kaikessa rauhassa vaan pyrkii sabotoimaan heitä ja saamaan heidät luopumaan uskostaan.
Kun tämä ei onnistu, niin sitten pilkkaa ja tekee kiusaa, puhuu rumia ja trollaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saako yhdellä numerolla siis tehdä useampia rekisteröityjä tunnuksia? Noinhan ei ole muissa paikoissa jossa rekistöröidytään. Eikö Suomi 24 olekaan standardeja turvatoimia, joka estää väärinkäytökset?
Jos noin on, niin tuolla rekisteröitymisellä ei ole mitään virkaa verrattuna vanhaan nimimerkkiin.
P.S. En ollut aloittaja.Kyllä.
Yhdellä puhelinnumerolla voi rekisteröidä vaikka satoja nimimerkkejä.
- Anonyymi
Jos ei pää kestä niin aina voi olla lukematta näitä tekstejä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054054Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv562280Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?741600Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko51054- 66834
- 20784
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117778- 39762
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49748- 62748