Herätys Pekonen! Ja pois piilosta. Olisiko aika alkaa antaa vastauksia?
Päivärinta tylyttää rajusti Iltalehdessä Pelosta, ja aikalailla aiheesta.
Päivärinta tylyttää rajusti Iltalehdessä Pelosta, ja aikalailla aiheesta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja tässä linkki
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/94029ff3-7114-444e-a4ad-3ac74bf10452
"Sopii kysyä, onko ministeri Pekonen tehtäviensä tasalla?
Koronakurimuksen keskellä suomalaisten turvallisuudentunnetta ei lisää se, että ministeri Pekonen höperehtii milloin mitäkin. Maaliskuun 4. päivä Pekonen tiedotti, ettei Suomessa ole koronavirusepidemiaa ja siksi tartuntariski on edelleen pieni. Samaan aikaan virologit meinasivat tukehtua Pekosen pärskähdykseen."
No niinpä!
Tuntuu moni ihmettelevän samaa.
Tyypillistä porvarijälkiviisatelua ja provosoivaa piikittelyä.
Niin paljo ois kysymyksiä mut vähän on vastauksia.
En voi nyt kertoa mitään. On vähän kiireitä.
Eikä ole paljon tietookaa
Onpa outo tyyli tällä ministerillä. Ei vastaa kysymyksiin ja välttelee kaikin tavoin.
Öyhon öyhön öyhön.
Olisikohan ollut parasta alkaa samalle alalle, kuin velipoikakin. Siellä ei olisi näin suurta vastuuta.
Onko Päivärinta persu koska kinuaa ministerieroa?
Hän on vastannut jo monta kertaa, onko Päivärinta sokea vai tyhmä?
Pekonen itse voisi kerrankin sanoa sellaista mistä tietää jotain....ei oletuksia, ei luulemisia, ei arvauksia, ei sinne päin vastauksia.... VAAN TIETÄMYKSIÄ JA JOS EI OLE OTTAISI SELVÄÄ.
Tyypillistä kommunistin toimintaa.
Ideologia estää. Vie tovin, kun kirjaillaan selitykset.
Pekosen valtiosihteerin piti googlata mitä tarkoittaa valtiosihteeri. Haki lehtitiedon mukaan avustajan paikkaa mutta Pekonen tarjosi valtiosihteerin tointa. Tämä hallitus on täysin pellehallitus. Huomatkaa että Himo Tarakan valtiosihteerinä on tämä sama demari, joka haluaa somaleille oman terveyskeskuksen.