Tämä hallitus osio nyt kyntensä näyttänyt, ne ei ole kaksisia.
Sratekinen osaamista ei ole pääministeriä myöten, tyhjän selittäjiä vain, kun pitäisi oikeita tekoja olla kriisiaikana. Apuhoitaja tasoa ja se alkaa näkymään edetessä.
https://www.verkkouutiset.fi/osmo-soininvaara-2015-raivosta-krista-kiurulle-jarruttaa-ja-jumiuttaa/#451cfdd8
Sratekinen osaamista ei ole pääministeriä myöten, tyhjän selittäjiä vain, kun pitäisi oikeita tekoja olla kriisiaikana. Apuhoitaja tasoa ja se alkaa näkymään edetessä.
https://www.verkkouutiset.fi/osmo-soininvaara-2015-raivosta-krista-kiurulle-jarruttaa-ja-jumiuttaa/#451cfdd8
Vastaukset 27
Vanhimmat
Setämies tuli taas palstalle kiukuttelemaan, ryhdistäydy!! Kyllä Sanna tulee sinullekin vaipat vaihtamaan kun ehtii muilta kiireiltään.
Taitaa palsta komukat jäädä sairtaslomalle kuten heillä tapana kun suksi tökkäsi.
Mitä mieltä olet, kun Pekonen juuri kohta eroaa, tai erotetaan.
Onko taas sipilän vika hehe
Kyllä se Sanna tulee sinullekin vaihtamaan vaipat kun ehtii, teitä setämiehiä on vaan niin paljon.
Palstan feikkikepulainen Persumajuri se vaan on.
Ei Pekosta erota kuin eduskunta luottamuslauseäänestyksessä. Etkö tuon vertaa tiedä vaikka kaksi korkeakoulututkintoa olet suorittanut?
Ei Sanna,vaan Pekonen on alan ammattilainen Lähihoitaja.
Vasemmistoliitto lähdössä hallituksesta, seuraako vihreät ?
Ilmeisesti, ja myös SDP.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/94029ff3-7114-444e-a4ad-3ac74bf10452
Eiköhän tuo jo ole kypsä eroamaan.
Kykkii perunakuopalla?
Kohta pekonen tipahtaa perunakuoppaan.
Kyllä sinne pottukuoppaan tipahtavat nämä kuolasuut, jotka täällä jahtaavat pikemminkin omaa häntäänsä. Järjetöntä ministerien maalittamista hevosmiesten tietotoimiston "faktoilla".
"hallitus osio, Sratekinen".
Eipä ole kirjoittajasta epäselvää. Hieno "sratekia" sulla. Kopsahtaa vaan omaan "hallitus osioosi".
HOHHOO. Pari vuotta sitten aloittaja "majuri" kehuskeli kuinka käytti "akrikaattia" aina silloin tällöin. Kehoitin häntä välttämään vierasperäisten sanojen käyttöä koska ei osaa niitä kirjoittaa. HOOHOO. Pankkolängvitsin kyllä taitaa.
Siihenpä se osaamiseensa sitten jääkin.
Hups! Yksi e liikaa. Siis osaamisensa.
Hallitus kaatuu vasta sen jälkeen, kun valtion kirstun pohja ammottaa tyhjyyttään.
Kiuru luikkii taas pakoon vastuutaan. Eun yhteishankinnassa ei oltu ajantasalla. Pääministerin aika meni muotilehtien haastatteluissa ja kuvauksissa. Ja virnistellessä käsien pesusta.
Nämä sössimiset kuvaavat hyvin demareitten ammattitaitoa hoitaa Suomen asioita. Ministerinä kassaneiti, toimittaja ym. Erityisavustajien työmäärä näitten taidottomien ohjaamisessa on suuri.
Suuren kiitoksen suomalaiset antaa presidentille joka ohjailee ja tukee hallituksen toimia omalla karismallaan. Kiitos Sauli. Ilma Saulia tilanne olisi kaoottinen.
Persujen trollitehtaan viikko on taas alkanut.
Rahallinen menetys / velkaatuminen lie pienempi arvo kuin ihmisen elinpäivien pienentyminen.
Todellisuus on, miten hallituksen selkeä osaamattomuus ja siten saamattomuus haasteellisessa tilanteessa on aiheuttaut ja aiheuttaa edelleen koronaviruksen tartunnan ulkopuollella olevien ihmisten kuolemia.
Leikauksia mm on jouduttu vähentämään suojavarusteiden säästämisen tähden. Samoin varusteiden riittämättömuyden takia moni saa virustartunnan juuri tähän liittyen ja riskiryhmässä oleva menehtyy.
Kokonaan aivan eri alue on miten tämä suojavarusteiden puute hoitotilanteessa aktivoi potilaaseen pelkotilan ( kohoavan stressitason ja taas tällä on merkityksensä sairauden hoidossa - hoidon tehoon.
Ajattele - aikaa on ollut kuukausi tolkulla suunnnitella ja varustautua tilanteesen. Olisipa mielenkiintoinen tutkimiskohde. Mitä asiaa ja millä tasolla ministerit ja ryhmät aikaansa käyttivät. Mitä he ajattelivat ja näkivät ja puuhastelivat. Siis aikana kun virus alkoi lähentyä maahamme ja viimein rantautettiin maahamme. Jo tuossa vaiheessa koko hallitus oli sokea ja herääminen alkoi vasta kun Uusimaa oli kyllästetty viruksella.
Kuten aina, yleensä ihmisen käyttäytymistä ajatellen. Ihmisellä on erittäin suuri herkkyys / valmius uskoa omat fiktiiviset kuvituksensa todellisuudesi. Hallitus - koko porukka meni tähän ansaan kun tutkii heidän mielikivaan kuukaisien aikajanalla. Vuoden alusta lähtien. Puhumatakaan vaallien aikaista aikaa.
m.l
Samaan aikaan Juoppo-aho herää krapulassa.
Näyttää tulleen jo virkamiehiinkin sama ministeri tauti, " en tiedä mitään "
Paljastuukohan tuosta valheiden sontatunkiosta mitään muuta kuin lisää sitä itseään. Tuskin.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006480832.html
Ei nyt mene HALLITUKSELLA yhtään niin kuin pitäisi.
Jatkuvasti otsikoissa epäonnistumisten vuoksi.
Aivan ensimmäisenä RINNE ANTTI, kohtauspaikan takia kenkää.
Seuraavana PAATERO jo RINTEEN aikana ja parina sekoilut asioissa.
Jatkuen lentokenttätoiminnalla koko HALLITUS sekoillen kenen tontti vuotaa, MARIN, PAATERO, PEKONEN ja HARAKKA.
Sitten tulivat kasvosuojaimet esille ja reilukauppa PEKOSEN ja PAATERON tilaajina.
NYT tänään otsikoissa LINTILÄ ja BISNES FINLAND....rahaa jaetaan omille kannattajille sekä ei pulassa oleville.
EI SAAKURA HYVÄLTÄ NÄYTÄ NÄMÄ SEKOILUT / POLITIIKKANNE.
Ei voi kun ihmetellä kuinka kauan tällaista paniikin omaista sekoilua yleensäkin voidaan katsoa. Jatkuvasti epäonnistumisia hallituksen asioiden hoidossa, vastuun ottajia ei kuitenkaan löydy tai ei haluta löytää, syytellään toisia tahoja.
Tämä todellakin näyttää osaamattomuuden, koskemattomuuden sekä osaksi piittaamattomuuden....ei kuulu minulle tyylin.
Suomella ei todellakaan ole varaa TÄLLAISEN HALLITUSPOLITIIKAN HOITOON TUUDITTAUTUA PITEMPÄÄN.
Kyllä tuohon porukkaan saa laittaa ja ominaisuuksiltaan kuuluu myös ministeri HAATAINENKIN.
On siinä melkoinen sakki ja missä ajassa ovat sekaannusta saaneet aikaan.
Kyllä tuohon porukkaan saa laittaa ja ominaisuuksiltaan kuuluu myös ministeri HAATAINENKIN.
On siinä melkoinen sakki ja missä ajassa ovat sekaannusta saaneet aikaan.
Kyllä tuohon porukkaan saa laittaa ja ominaisuuksiltaan kuuluu myös ministeri HAATAINENKIN.
On siinä melkoinen sakki ja missä ajassa ovat sekaannusta saaneet aikaan.