tyhmiä kuin saappaat

Anonyymi

Eläinsuojelijat ja vihreet ovat tosi tyhmiä. Niillä ei elämästä mitään tietoa. Vain opittu sosiaalituen haku. Samaan kastiin kuuluu homppelit ja lepakot.

5

120

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mites mahtaa olla oma eläin tietos laita?

      • Anonyymi

        Sattuu olemaan aiheesta korkeakoulututkinto ja pitkä käytännön kokemus


    • Anonyymi

      Fanaattisia aivopestyjä nuoria vaan, kuten Greta Thunberg ja kettutytöt, ei elämänkokemusta ollenkaan.

    • Anonyymi

      Nyt väitetään, että metsänhakkuut vähentävät lintukantoja! Onko jumalauta linnut jääneet laumoittain hakkuukoneiden kaatamien puiden alle? Kyllä siinätapauksessa pitäisi ohjeistaa kuskeja hidastettuun puunkaatoon!!

    • Anonyymi

      Uskoisin, että lintukannat ovat hyytyneet runsaan pienpetokannan takia, aikoinaan kun metsästelin niin reilun 1000 ha alueelta pyydettiin yli 50 supikoiraa syksyn mittaan, myös näätäkannat ovat runsastuneet, ei näitä nykyajan nuoria paljon huvita pienpetoja pyytää, supit ja näädät maleksii koko yön ajan metsissä ja syövät kanalintujen pesistä munat ja pienet poikaset jotka onnistuvat kuoriutumisestaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe