Papa-positiivinen nainen?

Anonyymi

Uskaltaako papa-positiivisen naisen kanssa harrastaa seksiä edes kumin kanssa? Testi ollut positiivinen pari vuotta sitten. Kyllä sitä naisen emätinnestettä leviää vähän joka paikkaan(molempien kädet mm.) touhutessa, ja myös peniksen juureen. Niin tarttuuko herkästi? En nyt mitään tartuntaa halua, enkä tulevia tyttöystäviäni tartuttaa.

4

159

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin siis melkein kaikilla tuo virus on ja vaikka varoisi miten ,lähes kaikki sen viruksen tulee saamaan jokatapauksessa. Eli ihan turha on jättää heittäytymättä tuon takia jos nainen muuten on kiinnostava.

    • Papa-kokeella tutkitaan, onko kohdunkaulalla solumuutoksia, jotka aiheutuvat kolmesta eri syylälaadusta ja voivat kehittyä syöväksi, jos niitä ei hoida. Yleensä eivät kuitenkaan kehity. Jos kehittyvät, poltetaan pois tai poistetaan kohtu.

      Seksuaaliseen kanssakäymiseen solumuutokset tai hoito ei millään tavalla vaikuta. Täysin vaaratonta.

      Emättimen kuuluu olla kostea. Suurin osa kosteutta on normaalia ja kiihotuksen aiheuttamaa.

    • Anonyymi

      Älä hyvä mies pane sitä kurppaa nussi vaan miehiä peppuun niinkun tähänkin asti

    • Tosiaan noita hpv-viruksia löytyy kaikilta naisilta paitsi neitseellisiltä. Nunnilla hpv viruksista johtuva kohdunkaulan syöpä on tuntematon käsite. Se on seksitaudista juontava syöpä, vaikka ihmiset eivät miellä hpv-viruksia sp-taudiksi, vaikka sitähän ne juurikin ovat.

      Jos nyt ylipäätään koskaan aiot seksiä harrastaa ei neitseellisien naisien kanssa, niin sanoisin, että voit panna sitä kunhan käytät kondomia.

      Miehet eivät tule ajatelleeksi, että heillä hpv-virukset saattavat johtaa eturauhasen syöpään. Virus kulkeutuu virtsaputken kautta myöskin eturauhaseen. Jos se aiheuttaa naiselle kohdunkaulan syöpää, suusyöpää jne, niin miksei sitten myöskin eturauhasen syöpää miehille. Paljolti on ihmetelty eturauhassyövän yleisyyttä, mutta onko riittävästi ymmärretty tutkia hpv- yhteyttä siihen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      91
      8814
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      48
      4781
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4451
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2706
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1526
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1316
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1266
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1192
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1170
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1110
    Aihe