Papa-positiivinen nainen?

Anonyymi

Uskaltaako papa-positiivisen naisen kanssa harrastaa seksiä edes kumin kanssa? Testi ollut positiivinen pari vuotta sitten. Kyllä sitä naisen emätinnestettä leviää vähän joka paikkaan(molempien kädet mm.) touhutessa, ja myös peniksen juureen. Niin tarttuuko herkästi? En nyt mitään tartuntaa halua, enkä tulevia tyttöystäviäni tartuttaa.

4

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin siis melkein kaikilla tuo virus on ja vaikka varoisi miten ,lähes kaikki sen viruksen tulee saamaan jokatapauksessa. Eli ihan turha on jättää heittäytymättä tuon takia jos nainen muuten on kiinnostava.

    • Papa-kokeella tutkitaan, onko kohdunkaulalla solumuutoksia, jotka aiheutuvat kolmesta eri syylälaadusta ja voivat kehittyä syöväksi, jos niitä ei hoida. Yleensä eivät kuitenkaan kehity. Jos kehittyvät, poltetaan pois tai poistetaan kohtu.

      Seksuaaliseen kanssakäymiseen solumuutokset tai hoito ei millään tavalla vaikuta. Täysin vaaratonta.

      Emättimen kuuluu olla kostea. Suurin osa kosteutta on normaalia ja kiihotuksen aiheuttamaa.

    • Anonyymi

      Älä hyvä mies pane sitä kurppaa nussi vaan miehiä peppuun niinkun tähänkin asti

    • Tosiaan noita hpv-viruksia löytyy kaikilta naisilta paitsi neitseellisiltä. Nunnilla hpv viruksista johtuva kohdunkaulan syöpä on tuntematon käsite. Se on seksitaudista juontava syöpä, vaikka ihmiset eivät miellä hpv-viruksia sp-taudiksi, vaikka sitähän ne juurikin ovat.

      Jos nyt ylipäätään koskaan aiot seksiä harrastaa ei neitseellisien naisien kanssa, niin sanoisin, että voit panna sitä kunhan käytät kondomia.

      Miehet eivät tule ajatelleeksi, että heillä hpv-virukset saattavat johtaa eturauhasen syöpään. Virus kulkeutuu virtsaputken kautta myöskin eturauhaseen. Jos se aiheuttaa naiselle kohdunkaulan syöpää, suusyöpää jne, niin miksei sitten myöskin eturauhasen syöpää miehille. Paljolti on ihmetelty eturauhassyövän yleisyyttä, mutta onko riittävästi ymmärretty tutkia hpv- yhteyttä siihen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      25
      4497
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      107
      2267
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      98
      1503
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      172
      1428
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      60
      1294
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1155
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      204
      1118
    8. puukkotappelu-keskella-tieta

      https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo
      Rovaniemi
      11
      1049
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      50
      1039
    10. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      994
    Aihe