Joko Pekonen on valinnut syntipukkinsa

Kansliapäällikkö Varhila voi arvonnassa olla vahvoilla, ainakin iltasanomien jutusta saa sen kuvan. Ennen pääsiäistähän Lounema koki syntipukiksi joutumisen pääministerin ilmaistessa epäluottamusta.


https://www.is.fi/politiikka/art-2000006480832.html
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tänään taas kerran ministerin vastuu kaatuu jonkun muun niskaan, Pekonen A-studio tänään, hävettää jo valmiiksi.

Äänestä
  • Paljon viihdyttävämpää olisi, jos studiossa olisi Varhila, Pekonen, Sillanaukee, Kiuru ja toimittaja tosissaan hiillostaisi heitä. Saisimme veroeuroilla parempaa Yleviihdettä kun kotikatsomoihin esitettäisiin kunnon catfight!

    Äänestä

Otan pari vanhaa paukkua,
tulen yleensä pienessä iloiseksi ja hyvän tuuliseksi, sanovat.
A- studiota en voi muuten tänään kuunnella ja katsella,
että kestän itseäni lähetyksen ajan.
Asunnossa ei ole lapsia, vanhuksia joten tämä on itsesuojeluvaisto.

Äänestä

Ämmähallituksen+energiasta+85%+menee+keskinäiseen+kyräilyyn+ja+toistensa+syömiseen,loput+15%++menee+seuraavan+päivän+esntyymislookin+hame+ja+huivi+valintoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kansliapäällikkö Varhila voi arvonnassa olla vahvoilla, ainakin iltasanomien jutusta saa sen kuvan. Ennen pääsiäistähän Lounema koki syntipukiksi joutumisen pääministerin ilmaistessa epäluottamusta.


https://www.is.fi/politiikka/art-2000006480832.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu