Tukkikaa sitten marisijat turpanne.
IKH palautti 100 000 avustuksen !
Anonyymi
2163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Myöhäistä , ahneus paljastui .
Hyvin tehty. Vielä, kun huutokauppakeisari, Pimiän eukko, se Huono Äiti, Retro ja sen sata muuta, jotka eivät tukea tarvitse ymmärtäisi palauttaa rahat.
Ymmärrys riitti hakemiseen .
Ikuinen häpeä seuraa tuenhakijoita ja saajia jotka ahneina ja rikkaina kerjäsivät köyhältä valtiolta rahaa joilla olisi voitu ostaa kipeästi kaivattuja hengityssuojaimia vanhustenkoteihin.
Kyllä on heikko kontrolli tai tarkastus rahan jaossa kun miljoonia tekeville yhtiöille jaetaan vero rahojamme .
Minkähänlaiset kriteerit on että 100000€ saa ? Ei ne ainakaan kovin kireitä näytä olevan.
Pystyykö nyt maksamaan Kalle Rovanperälle mannekiinina esintymisestä.
Voi , voi , toivottavasti ei tule konkurssia jos rahat loppuu .
Toivottavasti moni muu joka vilpillisessä mielessä rahoja saanut, palauttaa rahat.
Tuskin yksikään on vilpillisessä mielessä rahoja hakenut. Enemmän tuo on kuin lottokupongin jättämistä. Kokeillaan jos vaikka tärppää.
Luulin alunperin että ainakin ne jotka pakotetaan sulkemaan liiketoimintansa saavat tuet nopealla aikataululla. Toisin kävi. Ensimmäisenä jonossa ovat toimivat yritykset kehittämisrahoineen. Satoja miljoonia euroja.
Samoin luulin , aivan kamalaa että rahaa jaetaan niille joilla on rahaa kassassa ja muutenkin varakkaita ettei pari kuukautta tunnu missään mutta eihän sitä oikeudenmukaisuutta ole olemassa .
millähän perusteella sitä oli haettu kun ei sitä sitte kuitenkaa tarvinnutkaan. ainakin vakuutusyhtiöiltä jos koittaa noin korvauksia saada niin ei välttämättä hyvä heilu
Arvatkaapa kahdesti palauttaako Turtiainen :D
Taitaa ollakin yksi harvoja jotka työllistää muita ja tulot vähentyneet, eikä ole iso yritys. Silti laina riittäisi kaikille.
Palauttihan Palsanmäetkin saadut rahat.
Voihan sitä sanoa, että palautti:)
IKH
Tämä vaikeina aikoina toivotan yritykselle menestystä ja onnea
tekemästänne hyvästä päätöksestä Suomen todella vaikeuksissa olevien
yritysten auttamiseen.
Lyhykäisyydessään,
tuki mikä varmasti oikein perustein teille myönnettiin nyt päätöksenne
palauttaa teille myönnetty tuki
löytäisi pk- yrittäjän joka työllistää ja näkee tunnelin päässä valoa voidakseen
jatkaa, ottaa takaisin hyvät työntekijänsä ja elämäntyö ei pääty Korona-pandemiaan.
Suur- kiitos yritykselle!.
Eläkkeellä oleva pienyrittäjä
Ai minkä oikein perustein kun miljoonien voittoja tehnyt ja osinkojakin jakanut miljoonia.
Tukitaanhan me. mutta ei enää käytetä kertaakaan yhtiön palvelujakaan.
Paniikki iski. Myöhäistä koska yhteisen varojen törkeä anastamisyritys ehti jo paljastua.