Jethrolta en asuntoa osta!

Jethro on toiminut rumasti anoessaan yökerholle, siis yökerholleen 100 000 avustusta! Eikö teitä hävetä, ei. Näin sanoitte, että nyt voidaan maksaa henkilökunnan "palkat" eli pitää heidät työssään. Ei rahaa tarkoitettu palkkoihin vaan todella uuden konseptin rakentamiseen, jonka arvo on tuo 100 000 eur, ei siis kelpaa, että "päätettihin kantaa tuopit katupöytiin ja toreille". Ehei. Hyi jetro.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jethrolla on monenlaista bisnestä.
Onnenpyörästä lähtien.
Öky kauppaneuvokselle hyvä veli systeemi maksaa hädänalaille tarkoitettuja tukia.

Äänestä
  • Jolppi ei ole mikään neuvos. Pelkkä helppoheikki.

    Äänestä

Jetron bisnekset uppoaa kuin harkimon vene?

Äänestä

onhan tuo rahan jako aika prseellee menny
siel on semmoisia ketkä oo tilinpäätöksiä ees toimittanut osakeyhtiö lain mukaan tai jotain semmoista..

tää korona sekoomus on tainnu paljastaa miten surkeita suojatyöpaikka hyypiötä noissa on, hvk ja business finland ja mitä lie.. tai mikä kusetusketju siellä on taustalla

Äänestä

siel on näiden rikkaiden huutokeisari joka tv sarjastaanki saa miljoonia kera uusintojen jne...

sitten astakohtanav on näitä nollatulos pötälaatiko firmoja joilla oo parii vuotee ees ollu toimintaa

katastrofaalista

ehkä niil kiire ollu välttää ylitöitä, ni napsineet hyväksyntyjä tai sitten ylitöissä seonneet

Äänestä

yököttävä tääki homoström joka itkee tanssikouluaan, että joutuu irtisanomaa

seki tv arjoista ja ylen hyvät katsojat suojatyöpaikasta erpiny miljonia

painus hommo sinne saareensa, siinäki sillä miljoonien omaisuus yksistään

Äänestä

Ahne paska.

Äänestä

Iltapäivälehtiin pääsee sitten valittamaan huonoa kohtelua. Eikä naama pääse unohtumaan.

Äänestä

Eikö saa kysyä, vieläkö sika on hengissä? Miksi se piti heti poistaa? Olen luullut että sika oli jo kuollut.

Äänestä

Jetro, Jetro,
oletin, että tiedät mihin tukea hait ja sait.
Lukiko hakemussa työntekijöiden palkkoihin???.
En kyseenalaista , mutta K.Nopola tv:ssä ilmoitti tukien olevan
kehittämistä vasten, ei tähän akuuttiin Koronan tuomaan kassavajeeseen.
Jos olet hakenut tukea palkkojen maksuun ja kerroit sen käyttävän niihin
asia ok, hienoa, että tuki napsahti.
Mutta, jos hakemuksen kohde ei täsmää siihen mihin kerroit rahan menevän,
voi tulla uskottavuuspula joka näkyy liiketoiminnassa johon myös tarviit
kaduntallaajaa.

Äänestä
  • paskat, kyllä baariin kansaa piisaa teki mitä teki tai ei tehnyt.. ja kansan muisti on lyhyt, aivan kuin jokaisen hallituksen kohdalla on nähty niin sama vaali kusetus jatkuu ja porukka vain vaihtuu ei muutu ellei sitten ainavaan huonommaksi ..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jethro on toiminut rumasti anoessaan yökerholle, siis yökerholleen 100 000 avustusta! Eikö teitä hävetä, ei. Näin sanoitte, että nyt voidaan maksaa henkilökunnan "palkat" eli pitää heidät työssään. Ei rahaa tarkoitettu palkkoihin vaan todella uuden konseptin rakentamiseen, jonka arvo on tuo 100 000 eur, ei siis kelpaa, että "päätettihin kantaa tuopit katupöytiin ja toreille". Ehei. Hyi jetro.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu