Suomessa mafia on lailla suojattu. Business Finland - mafia jakaa veronmaksajien rahat ihan laillisesti poliitikkojen lähipiirille.
Tätä toimintaa ei MOT tutki, koska yle on hallituksen äänitorvi. Hallituksen, joka jakaa rahaa BF: kautta sukulaisille ja muille hyville kavereille.
Tätä toimintaa ei MOT tutki, koska yle on hallituksen äänitorvi. Hallituksen, joka jakaa rahaa BF: kautta sukulaisille ja muille hyville kavereille.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko olemassa salainen tukisopimus? Viking Line valittaa rahapulaa ja huonoa tilannetta , pörssikurssi silti vahvassa nousussa.
Jumalauta, Vikin Linen saa vuodessa 270 miljoonaa euroa Suomen veronmaksajilta. Miksi! Miksisi elätämme virolaisia työntekijöitä?
Nyt pyydetään lisätukea, kun on korona. Viekää paattine muualle. saatana.
No, voi vittu. Miksi veronmaksajien pitää moista paskaa pystyssä. Vieköön laivansa vaikka helvettiin virolaisine työntekijöineen.
TOTTA KUN PUHUTAAN PASKA BISNEKSEN, MARINAADI VAI MIKÄ MARMELAADI LESPOJEN ELÄTTÄMÄ KAUPANKASSA TYTTELIN, HALLITUKSEN HOMMISTA EI TULE LASTA EI PASKAA SIIS EI LASTA EI PASKAA. MEITÄ AITOJA OIKEITA REHTIÄ VELVOTTEENSA TÄYTTÄVIÄ IHMISIÄ DEMARIN PASKAT KUSEE SILMÄÄN SURUTTA.
Nyt hallitus taisi mennä liian pitkälle ku ei peri takaisin Bisnes
Finlandin jakamia rahoja.
Tuohan viittaa selkeään veronmaksajien rahojen kuppaukseen.
Tuo voi johtaa jopa Kansalais Rauhan Rikkonntumiseen