Niin mikä on teidän mielestä paras puisto täällä Hellussa? Minusta ainakin Kaisaniemen puisto on kiva varsinkin öisin. Toki Hellussa on muitakin. Kertokaa oma suosikkinne Hellussa?
Hellun paras puisto?
Helinä
9677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Oletko helluntailainen?
on Ruttopuisto
minä en pahemmin tiedä noista helluntai-puistoista, onko sellasiakin? no miten oli, niin voisitko mennä uskontopuolelle kyselemään, saat varmasti enemmän vastauksia.
ystävällisin terveisin
HKI-tyyppi
Heinolassakin Kaisaniemi? Kiva!
Mistä lähtien Heinolassakin on ollu Kaisaniemi? Mun käsittääkseni Kaisaniemi on vaan Helsingissä.. No mikäs siinä, Heinolan Kaisaniemi saattaa olla mukavakin puisto. En o koskaan ollu.
on heinolan keskuspuisto tietenkin. Heinola on todella kaunis kaupunki, ei tollasta voi noin vaan päättää.
Ystävyyden puisto Itiksen Kauppakartanonkadun varrella.
Nyt keväällä taas nähdään tämä karmea totuus Hellun puistoista. PASKAA riittää.
Pakko kommentoida sen verran 3. polven hesalaisena että ärsyttää toi hellu-sana. Taas joku pirun just maalta hesaan muuttanut keksiny muka jonkun "trendikkään" sanan. Särähtää kyllä mun korvissa pahemman kerran.
Toisaalta, ainakin yksi hyöty tästä on; kun joku käyttää hellu-sanaa, tiedän heti ettei se ole kotoisin täältäpäin :-)