21. 4. hän sai tietää että yritys jossa hänen miehensä on töissä sai avustusta Business Finlandilta 45 000 €.
22. 4. hän sai tietää että yritys jossa hänen miehensä on hallituksen jäsenenä, sai myös avustusta Business Finlandilta.
Nyt on jo mennyt kaksi päivää kun Sanni on saanut tietää.
Onko tiedonsaanti loppunut kokonaan?
22. 4. hän sai tietää että yritys jossa hänen miehensä on hallituksen jäsenenä, sai myös avustusta Business Finlandilta.
Nyt on jo mennyt kaksi päivää kun Sanni on saanut tietää.
Onko tiedonsaanti loppunut kokonaan?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Markkinointiakatemia Oy on ollut otsikoissa sen jälkeen kun se sai Business Finlandilta 44 800 euroa kehittämistukea. Pääministeri Marin kertoi tuolloin Twitterissä miehensä olevan tukea saaneen yrityksen työntekijä.
Pian julkisuuteen alkoi tulla tietoa,että yhtiön työntekijä oli kehunut pääministerikytköksellä asiakaspuheluissa.
JOS olisin Kokoomuksen kannattaja ja töissä tuossa yhtiössä, kysysisin Orpolta paljonko se on valmis maksamaan, kun alan kehua kaikille että Marinin mies on meillä töissä ja avustuksia saa siksi helposti, Orpo vamaan maksaisi hyvän hinnan ja järjestäisi ison mediakohun asiasta, ettei yksikään suomalainen olisi tietämätön kuinka "kieroja demarit ovat". Kokoomus, eli oma puoleeni voittaisi ja saisin vielä hyvin rahaakin.
Ahaa, se onkin toisten syytä että Sannan miehen työpaikka sai rahaa ja myös yhtiö jossa hänen miehensä istuu hallituksessa.
TÄMÄ KOKOOMUKSEN SYYTTÄMINEN KUVASTAA TÄYDELLISESTI VASEMMISTON AJATTELUTAPAA. ÄLÄ IKINÄ TUNNUSTA , VAAN SYYTÄ AINA MUITA JA VIERITÄ VASTUU OMISTA TEOISTASI TOISILLE! TÄMÄN MENETTELYTAVAN RÄIKEIN ESIMERKKI ON SANNA MARIN, JOKA EI KOSKAAN OTA MITÄÄN SYYTÄ ITSELLEEN, VAAN KAIKKI ON TOISTEN VIKA.
Juuri niin toimii kunnon sosiaalidemokraatti. Pysy demareissa vaan, saat avustuksia!
Mikä tuossa faktassa noin vituttaa? Kokoomuslaisena auttaisin puoluettani mustamaalaamaan Marinia ja tekisin samalla itse rahaa. Myöhemmin ehkä vielä enemmän talousrikoksilla, mikäli Kokoomus taas nousisi valtaan.
Kyllä tästäkin asiassa Sanna ja mies ovat hoitaneet mustamaalauksen itse. On nuo vasemmistolaiset tolloja, ei voi muuta sanoa.
Totuushan on , ettei Sanna tiedä mistään mitään , nähty on .
Sanna tietää, että hän tai kukaan muukan ministeri ei ole Suomen paras asiantuntija jokaisessa asiassa. Juuri siksi Sanna käyttää apunaan yleisesti parhaimpina pidettyjä asiantutnijoita kansalle tärkeissä kysymyksissä. Tämä on paras ja järkevin tapa toimia. Eli, Sanna on loistava viisas pääministeri.
Ei siellä ministerien avustajatkaan tiedä yhtään mitään, vaan kaikki on aina jonkun toisen, ulkopuolisen, syytä...
Avustajia ministereillä on jo iso armeija ja hyvillä palkoilla ovat...
Sanna on kokematon ja vailla vastuuntuntoa.
Demariselkärangalla varustettu.
"Sanna tietää, että hän tai kukaan muukan ministeri ei ole Suomen paras asiantuntija jokaisessa asiassa."
Missä asiassa hän sitten on edes jonkinlainen asiantuntija, jos ei paraskaan?
Osaa antaa rahasta takaisin?