On sangen huvittavaa kun jotkut kehuvat kuinka hyvin hallitus on hoitanut asioita. Heh heh! Karu totuus on, että hallitus on alkanut toimimaan vasta sen jälkeen kun oppositiosta on kerrottu kuinka asiat tulisi hoitaa.
Voin oikein kuulla, kun siellä ruudun toisessa päässä moni alkoi raivoamaan ja väittää minua nyt valehtelijaksi. Niinpä niin, se siitä tulee kun seuraa vain valtamedian uutisointia ja joidenkin "nevöhöödien" Twitter-tilejä. YouTubesta löytyy videoita joissa oppositiosta käsin neuvotaan kädetöntä hallitusta. Jokainen halukas voi itse niitä videoita etsiä. Muistakaa sitten katsoa myös päivämäärä jolloin video on ladattu YouTubeen niin tajuatte, että hallitus joutuu koko ajan turvautumaan täysin oppsitioon, mutta Marin & kumppanit ottavat kuitenkin kaiken kunnian itselleen.
Karua totuutta hallituksen aikaansaamattomuudesta
11
<50
Vastaukset 11
- Anonyymi
Hallitusohjelma ei toteudu työllisyydessä, sotessa, talousarviossa ja ihmisiä johdetaan komentamalla.
Heh, tässä on vain se, että sinun näkemykset ei ketään kiinnosta!
Olet pulassa, sillä olet myös täysin väärässä. Et kykene näkemään, että tämän taudin tuleminen oli kaikille yllätys. Kukaan ei ollut varautunut. Ei tämä, eikä edellinen eikä sitä edellinen hallitus.
Kaikki maat kärsii samoista ongelmista. Syytöksesi ovat paniikin omaisia ja pelkurimaisia. Luulet, että tällä tavalla saat sympatiaa, mutta käy juuri päinvastoin.
Sinun kykysi ajatella on mitätön!
Tämä Suomen naishallitus on onnistunut hienosti. Olen yllättynyt, miten heillä kestää kantti vaikka pikkusieluiste miehet jatksuvasti hidastavat typerillä kysymyksillä.
Hallitus jaksaa vastata typeriin kysymyksiin, vaikka heillä olisi muutakin parempaa tekemistä.
Mihet ovat tässä surkimuksia. Pelkureita, mutta mitä muuta heiltä voi odottaa?
Nallukat ovat niin äidintarpeessa, että kaikki häpeävät. Missä on Suomen mies, joka toimii, eikä valita?
Nainenko joutuu tämänkin kriisin hoitamaan yksin?
Lösöhousumiehet. Heistä ei ole apua missään kriisissä!!- Anonyymi
"Missä on Suomen mies, joka toimii, eikä valita?"
Tässähän sitä. En teitä perässäni kisko. Hyvästi.
- Anonyymi
Vappukoronaveisuksi sun kulmusi muni sun kalmasi...
- Anonyymi
Kuka kehui? Onko näyttöä? Propaganda uutisointia!
- Anonyymi
Aivan, eikös jo Soini sanonut missä..........................
- Anonyymi
Mitä tapahtuukin: "Tämä yllätti meidät täysin."
- Anonyymi
Nyt suojamaskit testattu olikin ihan ok , muutama tietysti surkeita Kiinan laatu, . Ministerit kilvan sanoivat meillä on kaikkee ja riittävästi !! Eipä taida olla vieläkään , sadetakkeja essuja hätätilassa käyttävät !! BMW , t on kyl ihan komeita autoja !! Sitten kiellot muuttuivat SUOSITUKSIKSI , saa mennä ruotsiin ja takaisin voi perk,,,, mitä kusetusta . Uudenmaan rajasakotkin maksetaan kuulemma takaisin , on tää kyllä sekametelihallitus .
- Anonyymi
Aika usein sellaiset urputtaa kaikenlaist,a jotka eivät edes tiedä, mitkä hallituksen tehtävät edes ovat.
- Anonyymi
Onko meillä koskaan ennen ollut sellaista hallitusta joka ei ole ensimmäisen toimintavuotensa aikana pannut tikkua ristiin kirjoittamansa hallitusohjelman hyväksi?
Työllisyysasteen nousu, ilmastonmuutoksen torjunta, kesken oleva SOTE jne. jne... Siinä vaiheessa kun hallituksen on aika tulla koronan selän takaa pois piilosta niin luulisi että totuus alkaa valjeta paatuneimmallekin vasemmistolaiselle!- Anonyymi
Ei vasuri tällaisilla asioilla päätään vaivaa - Se ottaa lisää velkaa ja homma jatkuu entisellään!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3671616- 1141246
- 1291171
- 1391000
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh24912- 111842
- 42535
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i112517- 18500
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.113488