Taivaan ja maan väliltä sunnuntaisin

Anonyymi

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulolla ollaan!

    • Anonyymi

      Kiitos. En olekaan vuosiin muistanut kuunnella ohjelmaa. Kun tulin uskoon, kuuntelin joka sunnuntai.

      Mutta sitten Meller alkoi pidentää jaarituksiaan siinä määrin, että lakkasin kuuntelemasta, koska en viitsinyt enää odottaa yhteen pikkukysymykseen vastausta, joka kautta rantain polveili vaikka ja missä sivuasiassa 20 minuuttia. Ja muutenkin tuli aika omituisa vastauksia. Turunen onkin paljon parempi vastaamaan tällaisessa ohjelmassa.

      • Anonyymi

        Turunen osaa vastata nasevasti ja selvästi.


    • Olen pitänyt Pasi Turusta taitavana Raamatun opettajana, mutta tänä iltana käsitys romahti. Hän uskoo niin kuin Leo Mellerikin että Jumala on jo maailman luomisen alussa valinnut tietyn joukon ihmisiä, jotka hän kutsuu ja pelastaa ja toiset sitten jää. Tämähän olisi täysin julmaa Jumalan taholta että toisille olisi armo ja mahdollisuus Kristuksessa ja toisille ei sitä tarjottaisi. Ihminen voi toimia näin mutta Jumala ei. Oli kyllä yllätys tämä katsantokanta ja meni kyllä nyt täysin pohja Patmoksen opetukselta.

    • Anonyymi

      Room.9:18 Niin hän siis on armollinen, kenelle tahtoo, ja paaduttaa, kenen tahtoo. 2Moos.4:21

    • Anonyymi

      Matt.20:28. 26:28. Mark.10:45 Sillä ei Ihmisen Poikakaan tullut palveltavaksi, vaan palvelemaan ja antamaan henkensä lunnaiksi monen edestä. Mark.14:24 Ja hän sanoi heille: Tämä on minun vereni, liiton veri, joka vuodatetaan monen edestä. 2Moos.24:8.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4640
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      177
      3646
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      67
      2083
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1084
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe