Nato on tilannut jäsenmailleen 1,3 miljardia kirurgista maskia. Suomi hävisi taas. Suomi ei pärjää missään asiassa, ilman NATO jäsenyyttä.
Huoltovarmuuskeskukselle tehtiin jättimäinen yli 90 miljoonan maskin tarjous – HVK ei ottanut tarjoukseen mitään kantaa https://www.is.fi/politiikka/art-2000006488040.html
Huoltovarmuuskeskukselle tehtiin jättimäinen yli 90 miljoonan maskin tarjous – HVK ei ottanut tarjoukseen mitään kantaa https://www.is.fi/politiikka/art-2000006488040.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taitaa Nato olla taas jälkijunassa, myöhäis-herännäinen. ;)
Nato on muinaisjäänne, kuoleva muinaisjäänne.
Minä tilasin izvestiasta naisen. NATOlla ei ollut valikoimassa.
Otin 2 yhden hinnalla. Eikä niillä oo koronaa. Laitan veijarin turvaan koronalta, olen viksu.
Venäjä ja Kiina auttoivat koronasta kärsiviä Natomaita.
Nato itse opetti ylimmän johtajansa ohjeistamana Nato kansalaisia piikittämään käsidesiä jos tauti iskee.
Venäjän+toimittamat+koronatarvikkeet+Italiaan+oli+yli+90%+pelkkää+rojua.+HEH+HEH+HEH+....+Venäjä+haki+vain+juljisuutta.+Tempaus+vain+todisti,+ettei+venäjällä+ole+kuin+rojua+ja+romua.
Natolta ei liiennyt mitään Italian korona hätään. :(
"Nato on tilannut jäsenmailleen 1,3 miljardia kirurgista maskia. Suomi hävisi taas. Suomi ei pärjää missään asiassa, ilman NATO jäsenyyttä."
Ja Nato saanee maskinsa tulevan vuoden korona tarpeisiin.