kiinnostaisi aloittaa näin vaikeina aikoina taksiautoilu. nythän saa kaluston halvalla kun moni luopuu. on autoja missä on kaikki valmiina senkun vain aloittaa. meneehän kriisiajat ohi joskus ja sen ajan voi ajaa plusmiinusnolla tuloilla vaikka velaksi. kriisin jälkeeen ihmiset taas liikkuu ja tehdään tiliä kuten entisinä aikoina. myös osa autoista lopettaa joten ajoja riittää enemmän.
taksiyrittämisen ajankohta nyt?
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ole rohkea.Osta samalla useampi auto mittareineen,nyt niitä on pian tarjolla.Palkkaa autoa kohti miel. 2 kuskia,pian olet rikas yrittäjä.
kyllä+aina+on+hyvä+aika+aloittaa.+jos+yrittäjäksi+haluat.kun+muistat+että+nyt+sun+1000e+muuttuu+yrittämisen+vuoksi+6000e.eli+6000e+liikevaihtoa+niin+saat+nettona+1000e+ja+jos+henkisesti+olet+hyvässä+kunnossa+ressin+sietokyky+100%+ja+koet+henkisesti+että+haluat+laittaa+kaiken+likoon.olet+oman+tiesi+kulkija+et+ole+perhe+keskeinen+ja+jos+kaikki+viikon+väivät+on+sulle+saman+arvoisia+.et+erottele+lau,sun+ma+ti,+toisistaan+aina+valmis+puskemaan+niin+nyt+on+aikasi.+jos+joulukuussa+huomasit+valineesi+väärin+niin+ajatele+niin+muutkin+teki.+henkista+tukea+saat+työ+kavereilta+jotka+haluisi+ajan+sun+keikan+muista+et+näytä+kollekoille+keskisormea+olaan+samassa+veneessä+.
miksi joku toinen kuski haluaisi ajaa mun keikan?
Suoritepalkkaus tekee sen, että kuljettajat kilpailee keskenään viimeiseen keikkaan asti.
Ei miksikään, tervetuloa asema-aukiolle.
Vaikkei täällä tilaa ole, niin ystävällisesti sinulle annetaan ykköspaikka jonon ohi.
Kollegatkin iloisesti heilauttaa kättään keskustassa.
Kukaan ei aja sun keikkaa, eikä kukaan tee koskaan hukkakeikkaa sinulle jos ajat välityksessä.
sen takia kun ehdit tolpalle 2 sekuntia ennen minua.
meitä oli kymmenen siinä odottamassa sitä pokaa mut oli sekunnin myöhässä ja nyt tässä odottanu jo 40 minuttia.
Sellaista taksiala on, ei siinä ammattitaito auta vaan sattuma ja tuuri.