Sukulaisten suosiminen työpaikalla
Jos sinulla on kokemuksia sukulaisten suosimisesta (työhön valinnassa) työpaikallasi, kerro siitä. Älä suoraan sano työpaikan nimeä, koska se ei ole asiallista. Voit kuitenkin sanoa sen oletko:
1)työssä yksityisessä firmassa
2)kunnalla tai kuntayhtymällä
3)seurakunnassa
4)valtiolla
5)muussa paikassa
On kiinnostavaa tietää minkä tyyppisissä työpaikoissa suosiminen on yleisintä. Kerro lisäksi onko työpaikkasi iso vai pieni, ja missä kaupungissa tai alueella se sijaitsee. Olisi kiinnostavaa tietää aiheuttaako sukulaisten suosiminen isoja ongelmia työilmapiirille työpaikallasi. Joutuuko suosittu henkilö kiusaamisen kohteeksi suoraan tai epäsuorasti, vai tapahtuuko päinvastaista.
Sukulaisten suosiminen
4
193
Vastaukset
- Ulkoministerio
Tanne Ulkoministerioon paasee vain demarit. Aina on ollut nain, vaikka paasyvaatimuksiin sita ei ole virallisesti voitu kirjata.
Onko siis Erja Tikka (KePu) vaihtanut puoluetta?
sielläpä iimeksi tänään ulkoministeriötä edusti
- teiskonjuntti
edellytetään aina Suomen Keskustan jäsenkirjaa, että pääsee kunnalliskotiin siivoojaksi. Eduksi lasketaan lisäksi Alkio-opisto ja osallistumista SUPOmaiseen työskentelyyn, koska mummot ja ukot puhuu sivusuunsa perheidensä asioista. Keskusta haluaa pysyä "jyvällä" luopioperheiden selvittämiseksi ja narisijoiden poissulkemiseksi.
- Henkka
Nurmon kunta kepulaisten vallas. Vanhustenhuoltoa myöten haalitaan ympäri suomea kepulaisten sukulaisia ja tuttuja. Samalla taitavat pitkäaikaiset sijaiset joutuvat seuraan sivusta, kun vakinaisille paikoille valitaan tumpeloita luopioita ja työyhteisö voi pahoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1313891Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83269Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai342884Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122792Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1342469- 502104
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For951286Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631266Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist131182Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361139