Mitä tehtäis?

Tylsyys iskee. Mulla olisi ehdotus sellaisen digitaalisen Flash mob jutun tekemiseen. Vedettäis käteen ja laulettaisi "Jumala ompi linnamme" samaan aikaan ja kamerat kuvais ja joku tekisi koosteen ja laittettais levitykseen.. Mitäs sanotte?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Virsikirja vedetää tai nostetaa käteen, hyvä idea. Jätin kansalaisaloitteen myös asiasta. Nopeasti tuli jo satoja nimiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tylsyys iskee. Mulla olisi ehdotus sellaisen digitaalisen Flash mob jutun tekemiseen. Vedettäis käteen ja laulettaisi "Jumala ompi linnamme" samaan aikaan ja kamerat kuvais ja joku tekisi koosteen ja laittettais levitykseen.. Mitäs sanotte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu