Kiinan virushautomoissa kehittymässä uusin versio SARS-CoV-2 viruksesta?
Ehkä tuleva SARS-CoV-3 on "tandem-virus" joka alkaa toimimaan elimistössä joka on kokenut aiemmin SARS-CoV-2 virustartunnan?
Ehkä tuleva SARS-CoV-3 on "tandem-virus" joka alkaa toimimaan elimistössä joka on kokenut aiemmin SARS-CoV-2 virustartunnan?
Vastaukset 36
Vanhimmat
Sinulle avaaja sanon kolme asiaa:
1. Muista ottaa lääkkeesi aamulla.
2. Muista ottaa lääkkeesi illalla.
3. Jätä monimutkaisten asioiden pohtiminen sellaisille ihmisille, joilla on edellytyksiä siihen. Sinulla ei ole. Kaiken lisäksi näytätä kuuluvan herkästi narrattavissa olevaan kansanosaan.
Niin tosiaan antaa ammattilaisten vaan riidellä keskenään siitä kuka on oikeassa.
Lääkkeitä ei ole määrätty kun ei ole aina ollut varmuutta siitä että kumpi niitä enemmän tarvitsee "potilas" vai se lääkkeiden määrääjä?
Kyllä tää koronavirus on ihmisten peukaloima ja maailmalle aikaansaattama jossain labrassa, sen myöntää jo valtamediakin ( paitsi tietenkin Suomessa, täällä sitä ei uskalleta vielä myöntää) Ottaisit asiasta selvää!
Ketjun aloittajalle:
1. Älä ota lääkkeitäsi aamulla. Ne voivat olla blaseboa.
2. Älä ota lääkkeitäsi illalla. Ne voivat olla terästettyjä.
3. Karkuun et pääse joten antaudu.
mitäs jos ottaisitte kaikki lääkkeenne.
tässä on kysymys ihan perus koronaviiruksesta vaikkakin pahasta semmoisesta,
suomi juoksee nyt aikaavastaan lenkkiä..
ja jos se lenkki saadaan tehtyä ja uuniin paistumaan, niin se on pirun paljon parempi
kuin naapureilla.
lääkkeenne kaikki?
millä tässä juostaan jos ei ole millä juosta?
sen verran ettei tarvitse alkaa kaivamaan niitä joukkohautoja mitä tuolla muualla tehdään.
eli... ei kuormiteta sitä mitä edelliset hallitukset kovasti jo kuormittivat.
raha voi olla hyvä kysymys mutta se ei ole se arvo.
Juu mitenkä nuo mahdollisesti tulevat uudet rokotteet onkohan ne turvallisia muistuttaako ne sitten " liian paljon" niitä koronaviruksia?
Tässä aloittajan älykkyysosamäärälle liian vaikea kysmys. Miksi amerikkalaiset ovat jo pidemppään kehuneet, että heillä on pitkälle kehitetty, lähes valmis rokote ollut ihmisillä testauksessa jo kuukausia, kun muun maailman asiantuntijat sanovat että sen eihittämiseen voi mennä vuosia?
Miksi suomalaiset asiantuntijat (etenkin HUS ylilääkäri) puhuvat puppua kun toteavat etteivät lapset levitä koronaa ja sairastu siihen?
Ja sitten pääministeri tekee päätöksiä noiden puppugeneraattoreiden mielipiteiden perusteella.
Ehkä aletaan tehdä havaintoja lapsien saamista korona tartunnoista?
Mitä jos lapsissa tuo uusin koronavirus “käynnistyy“ huomattavasti pidemmällä viiveellä kuin aikuisissa?
"Miksi suomalaiset asiantuntijat (etenkin HUS ylilääkäri) puhuvat puppua kun toteavat etteivät lapset levitä koronaa ja sairastu siihen? "
Eivät puhu, tuokin valhe on ammuttu alas monta kertaa.
THL:n "ajankohtaista koronaviruksesta" sivustolla on grafiikka, joka kertoo sairastuneiden määrän ikäluokittain. Nuorin ikäryhmä on alle 9-vuotiaat ja sairastuneiden määrä on nyt yli 200 lasta.
Se siitä *evon*aska*äittämästäsio
Ehkä alkaa ilmaantumaan myös pienimmillä lapsilla eli vähän viivettä.
Nuoret tarvitsevat kai vähän pidemmän altistusajan ja annoksen?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/koronavirustartunta-paivakodissa-jyvaskylassa-72-lasta-karanteeniin/7869204#gs.aharse
No nyt on sitten uusin koronavirus “käynnistynyt“ myös lapsissa?
https://yle.fi/uutiset/3-12200080
Valmiita rokotteita on jo hurumycket. Rokotteen tuomiseen markkinoille vaaditaan laajat kliiniset kokeet. Se on se aikaa vievä osuus eikä itse rokotteen kehittäminen. Ja vai, että vielä sars-cov-3. Wuhaninkin laboratoriossa on varmasti sars-cov-1-1000 versiot.
"Valmiita rokotteita on jo hurumycket"
Miksi olisi, kun yhdenkään turvallisuutta ei ole kliinisesti vielä testattu.
Samoin tuo Wuhanin labrajutska on naurettu saveen jo itse foliohattujenkin toimesta.
Kiina on viruslinko, josta tulee vielä monta tuhoisaa uutta aaltoa myös koronasta.
Juuri näin.
Koronan kaltaiset ja vieläkin pahemmat virukset tulevat todennäköisesti lisääntymään väestön kasvun seurauksena.
Mitä enemmän ihmisiä sitä enemmän mahdollisuuksia tauteja aiheuttavien rakenteiden kehittymiselle.
Avaajana voin paljastaa, että ruiskutan joka aamu korvan kautta käsidesiä aivoihin. Trump on hieno mies!!!
Avaajan avoimia kysymyksiä (Huom. Lauseiden perässä kysymysmerkit).
Onko väärin esittää ikäviä kysymyksiä sekä tuoda esille mahdollisia ja mahdottomia vaihtoehtoja ?
"Onko väärin esittää ikäviä kysymyksiä"
Eivät kysymykset ole ikäviä. Ne ovat ainoastaan saapastyhmiä.
Ihan totta kohta saa ihmiskunta kovaa kyytiä!?
Spede Paroni Wilhelm von Tandem!
https://youtu.be/g_lu8yjrp8A
Tandem SARS-CoV-3 ehkä tulossa ja se tarttuu myös herkemmin lapsiin joissa SARS-CoV-2 piilevänä?
Sori vaan ikävistä teorioista joita ei ole kiva esittää ja olisi kohta hyvä rajoittaa sellaisten julkaisemista?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tutkijoilta-huolestuttava-loyto-koronaviruksesta-havaittiin-uusi-mutatoitunut-kanta-vaikuttaa-alkuperaista-tartuttavammalta/7811798
Vanha uutinen, kinukit uutisoi samasta jo viikkoja sitten. Mutaatioitahan arvioidaan olevan n. 5000. Silti se tuttu vanha flunssa on huomattavasti epävakaampi.
No hyvin on sitten pohjustettu tuo "Tandem-tandem muunnos SARS-CoV-3" nuorilla jotka ovat saaneet SARS-CoV-2 viruksen piilevänä?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tutkijat-britanniassa-leviava-koronan-uusi-muunnos-saattaa-tarttua-helpommin-lapsiin-on-olemassa-vihje-siita/8019638#gs.o4mqqw
Juu lukeeko nuo asiantuntijat jo suomi24 maailmanmenoa?
Onnea ruotsille valitsemallanne tiellä.
"Suomi syksyllä taas täysin kiinni, vuoden päästä kuolintilastoissa tasoissa Ruotsin kanssa"
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/43bb8f98-e023-4b30-9040-f5d1849c3f38
"Giesecke kertoo keskustelleensa hiljattain Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen Mika Salmisen kanssa ja sanoo tämänkin olleen ”todella huolissaan” tulevasta syksystä."
Toivottavasti suomalaisten asiantuntijoiden hyvät suhteet ruotsalaisiin virkaveljiin eivät vaikuta liiaksi suomen hallinnon korona linjauksiin.
Jos "Tandem SARS-CoV-3" kehittyy tai SARS-CoV-2 ei muodosta riittävän pitkää immuniteettia niin ruotsi pohjustanut kiitettävästi tulevaa tuhoa.
"Ruotsissa menehtyi viikossa enemmän ihmisiä koronaan kuin Suomessa koko pandemian aikana – eikä valoa tunnelin päässä näy
Kun muissa Pohjoismaissa pandemia alkaa hiljalleen laantua, Ruotsissa se jatkuu ankarana.."
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006515023.html
Ehkä pohjustus tuhoon tehty ihmisten välinpitämättömyydellä ?
Jos tautia ei nujerreta yhteistyöllä ja tukahduttamalla niin viikate tulee heilahtamaan entistä tuhoisemmin?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kiinassa-huolestuttavia-havaintoja-koronavirus-muuntumassa-tuntemattomalla-tavalla/7826804#gs.71jlzo
Tandem-tandem.
Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat mitä siitä .
Nyt pohjustettu joissakin maissa hyvin (Pohjoismaissa etenkin ruotsissa) tuon seuraavan muunnoksen tuloa.
Eiköhän tuo SARS-CoV-2 jää piileväksi elimistöön ja kun uusi muunnos tulee syntyy se mahtava SARS-CoV-3 ?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006554635.html
Tandem-tandem.
Hieno rakenne viruksella.
Mikähän laukaisee sitten viruksen toimimaan ?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/koronavirus-ei-ehka-olekaan-peraisin-kiinasta-vaan-on-nukkunut-ympari-maailmaa-vuosikausia-oxfordin-professori-todisteita-kertyy-jatkuvasti-lisaa/7865738#gs.9lw598
Alkaa viikate niittämään myös nuoria eikä vaan muoreja(ja vaareja)?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/etela-afrikasta-loytyi-uusi-muunnos-koronaviruksesta-leviaa-nopeasti-erityisesti-nuorten-keskuudessa-ja-aiheuttaa-vakavia-oireita/8017890#gs.nxdd7a
Huolestuttavaa koronaviruksessa on se, että se voi lieväoireisenakin aiheuttaa hermostollisia tai aivovaurioita. Vaikutukset näkyvät kenties pidemmällä aikavälillä. Miten se vaikuttaa esim. alzheimerin taudin tai muun dementian aikaistumiseen ja yleistymiseen.
"Tandem-tandem muuntovirus" tulikin etelä-afrikasta??
Ehkä pitäisi varautua ajoissa antamaan jonkinlainen rokote myös alle 16-vuotiaille?
"THL:n ylilääkäri: Kaikille halukkaille yli 16-vuotiaille rokote kesään mennessä"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/617488bf-525e-4cf6-a471-86794d1163b0
Nyt suomi yksi kuudesta maasta missä havaittu Etelä-afrikan muunnosta joka on ehkä muuttunut niin voimakkaasti etteivät uudet rokotteet siihen enää tehoa?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/15aad7de-9093-4def-ab7f-1d4ba13fa591
"Iso-Britannia huolestui Etelä-Afrikan rajusta koronamuunnoksesta – tavattu vain kuudessa maassa, joista yksi on Suomi"
Kiitti vaan suvakit!
Tulisiko "pakolaisten" loma-matkailuja jotenkin rajoittaa?
Covid-19 voi jäädä pyörimään maapallolle vaikka kymmeneksi vuodeksi ja iskeä tasaisin väli-ajoin erilaisena. Sellainenkin mutaatio voi tulla, joka niittää kaikki tartunnan saaneet.
Itse olen sitä mieltä, että virus on alunperin eläinperäinen, jota ihminen on viritellyt laboratoriossa. Päätynyt ulos laboratoriosta tahallaan, tai vahingossa.