Olisiko tuo hyvä köyhälle joka on viimeisillä rahoilla ostanut sen Älypuhelimen. Sen kuukausimaksu lähtee nollasta, eli jos et soita ja surffaa kuukauteen , niin ei mene mitään laskua. Netissä voit kyllä surffata mielen määrin kun käytät wifiä, Kotona se onnistuu ja julkisissa paikoissa , busseissa on ilmainen wifi. Jos nyt sitten kuitenkin täytyy soitella ja käyttää puhelimen nettiä , niin lasku ei kuitenkaan ole yli 25 euroa kuukaudessa , pois lukien tietenkin erikseen palvelupuhelut.
Kenellä on DOT puhelinliittymä
Anonyymi
497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Älypuhelin?Mikä se on ???
Minulla ei ole älyä päässä eikä puhelimessa.
Äly on se hermokimppu, joko päässä (jommassa kummassa) tai puh elimessä. Jos raavit päätäsi joka päivä, karkaa äly toiseen päähän. Jos raavit molempia, löytyy se kielesi takaa, siis puh elimesta.
DOT ei toimi kaikissa puhelimissa. Prepaid lienee edelleen halvin vaihtoehto. Muutaman euron aloitusmaksun jälkeen riittää kun lataa kympin vuodessa niin numero pysyy samana. Ellei numeron vaihtuminen ole haitaksi, voi ostaa aina uuden prepaidin kun entinen menee mykäksi. Aloitusmaksu sisältää puhekuluja, joten pienessä käytössä ei muuta tarvitakaan.
Mulla on elisan latausliittymä ja olen rekisterissä ja ennen oli tavallinen prepaid mutta harmi ku se numeron säilyttäminen. 15eur maksaa nyt kuukaudessa pieni puhepaketti,tekstiviestit,netti. Muuten kyllä olis 3g prepaid paketti joka maksaa n,20eur. Monella tutulla whatsäpp.