Miksi juuri missään ei kerrota siitä, millainen tilaisuus ihmiskunnalla olisi nyt muuttaa suuntaa? Jos tämän kriisin jälkeen sama taas jatkuu, tällä planeetalla avautuu itse tehty helvetti alle kolmenkymmenen vuoden kuluttua. Tämä tosiasia ei tunnu kiinnostavan juuri ketään.
Maapallon tulevaisuus
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
liian vaikeeta
Ei voisi vähempää kiinnostaa se että joku narisee moisesta.
Blogistin tissi ja Formulat on tärkeempää.
Ei kiinnosta ei.
Nyt vaan jokainen ottamaan koppia opitusta, ja lopettaa turhat lentelyt. Kun lentoyhtiöt sopeutuu pienempiin määriin, niin maailma pelastuu. Ei turha matkustelu ulkomaille ole välttämättömyys, vaan voi ihan hyvin matkustella kotimaassaan.
Talouspolitiikka ratkaisee. Ei pörssiyhtiöt tapa itseään ja lähde tälle maailman parantamislinjalle.
Älä huoli, eliitti eli Illuminati on suunnitellut tämän romahduksen ja sitä seuraavan uuden järjestelmän; globaali diktatuurin kommunismi.
Miksi noille firmoille pitää maksaa tukea? Nythän me ollaan kaikki samalla nolla viivalla ympäri maailmaa eli samassa tilanteessa. Eli suhteellisesti tilanne on sama kuin ennen koronaa. Antaa niiden firmojen kaatua jotka on kaatuakseen. Firmoja tulee aina uusia ja ne perustetaankin terveemmälle pohjalle.
Tehkää parannus kaikesta se on tärkein tehtävä i9hmiselle annettu.