Miksi mormonit ovat ulkokullattuja pukupellejä?

Anonyymi

Minäk vuoksi nämä mormonit ovat ulkokullattuja pukupellejä?

Tekeekö se heidän "sanomaansa" jotenkin uskottavammaksi kun on siniset puvut päällä? Joo, eipä tee. Pikemminkin tekevät itsensä vielä entistä etovimmiksi näissä sliipatuissa puvuissaan.

Jeesus puhui Raamatussa muistaakseni ulkokultaisuutta vastaan sekä myös kehotti olemaan välittämättä siitä millä ihmiset itsensä vaatettavat.

Mormoneja tämä ei ilmeisesti koske ja yksi rahastus ilmeisesti lisää kun pitää itse ostaa temppeleissä puvut, sen jälkeen kuin tietysti maksaa heidän "profeetoilleen" 10% kaikesta palkasta.

3

119

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on. Miehillä pitää olla tumma puku ja solmio ja tummat kengät. Naisilla pitää olla polvien alle ulottuva hame.

    • Alkuseurakunta oli köyhää. Ei ollut kuin yhdet vaatteet. Nukkuivat samoissa vaatteissa kuin tekivät työtä ja olivat Kristittyjen kokouksissa. Kuinka heidät voitiin upottamalla kastaa?

    • Anonyymi

      Ehkä näillä on ulkoisella olemuksellaankin tarkoitus eksyttää ihmiset Jumalasta. Sama koskee muita amerikkalaisia hölynpöly-uskontoja kuten esim. baptisteja.

      Kuka oikeasti haluaa kuunnella jotain naamarasvattua pukupelleä, joka kertoo olevansa muka Jeesuksen asialla? Suurin osa ihmisistä pitää näitä niljakkaina ja haluaa häätää välittömästi pois. Jeesus vähät välitti puvuista tai ulkoisesta olemuksesta ylipäätään. Mormonit ja baptistit välittävät, kertoo heistä kaiken olennaisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1580
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      104
      793
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe