Tuon satasensa andersson saa lykätä vaikka mariinin puon silmään,koska tuollaiset sataset maksatetaan kyllä moninkertaisesti suomen kansalla,tässä yritetään vaan kansaa hiljentää rahalla,että veisivät kersansa kuolemanloukkuun eli viruslinko-kouluun,varokaa näiden juonitteluja T:hiihtäjä 47 härmästä
Luuleekos andersson ostavansa rahalla kansan hiljaiseksi
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Nyt onkin vasemmistoliiton populistinen vappusatanen. Satasen maksaminen monimutkaisen apuvoimavirkakoneiston välityksellä maksaisi taatusti enemmän kuin satasen per henkilö, mutta saishan sillä höpötyöllistettyä näitä apuvoimia.
Kepu jakoi elinkeinotteluvastuuministerinsä Mika Lintilän ja kokoomuspuulaaki Business Finlandin kautta yrittäjille 100.000€ arpajaisvoittoja ja me tavallinen työläiskansa emme porvareista ansaitse edes Li Anderssonin antamaa 100€:a. On tämä kaksien standardien maa!
Miten sen punikin lupaama satanen kaikille jaetaan ? Asettuvatko suomalaiset torille jonoon ja miten varmistetaan, ettei kukaan mene jonoon uudelleen.
Satatonnia heti pöytään niin saadaan ostovoimaa ja devalvoituminenkin tapahtuu!
Saa nähdä,kuinka nuo ämmät hallituksessa tekonsa selittävät,kun pieniä lapsia alkaa kuolla kuin kärpäsiä T:hiihtäjä 47 härmästä
Li seuraa Antin jäljissä.
Lupauksia on helppo antaa.
Olisi luvannut tonnin saman tein tai kymmenen.
Ihan yhtä kalliiksi tulisi kuin satkun antaminen.
100 x 0 =0
1000 x 0 =0
10000 x 0 =0
Niin,luvata ja täyttää lupaus on eri asia T:hiihtäjä 47 härmästä
Koetapa falski lylynlykkijä muistaa , että PUOLET vappusatasesta jo annettiin....ilman koronaa varmaan olisi pian loputkin.
Maksamalla satanen per henkilö miinus kulut tekee plusmiinusnolla, käteen ei jää mitään, mutta maksaa.
Ennen monimutkaista maksamista pitää kuitenkin perustaa usean tason mietintätyöryhmiä arvioimaan maksamisen kaikkia vaikutuksia, ja sekin maksaa.
Li on rumentunut. Aiemmin Li oli melko kaunis. Yleensä naiset kauniistuu vaan hieman kypsyessään. Näin ei ole käynyt Lille. Ruma luihu akka on nykyään hän.
Kaunistuu kypsyessään HAHAHAAAA,,,,,,,KYLLÄ NE RUPSAHTAA ....sPECSAVERS ODOTTAA.
Saranen vain niille, jotka tienaa alle keskitulon.
Kyllä kelpaa. Jo toinen vappusatanen. Ensimmäistä odotellessa... Jospa ne tulevat yhtä aikaa. Ostan vaikkapa wc-paperia koko rahalla.
Lue ensin se artikkeli.
Satanen vähennetään köyhän perustoimeentulotuesta ja on korvamerkitty kivijalkayrittäjille,
reilu meininki made in Finland.
Tietää lisää töitä 9 euron ylläpitokorvauksella.
Köyhimmille sillä on merkitystä.
Jenkeissä IRS jakoi toimintatonnin kansalaisille. Elvytys on aina paikallaan ja siihen joudutaan menemään joka tapauksessa. Andersson on oikeilla jäljillä... elvytys alhaalta käsin on tehokkaampaa, kuin esim. pankkien pääomittaminen. 400 000 000 kotimarkkinoilla kiertävää rahaa on jotain, kunhan suomalaiset ymmärtävät käyttää satasen kotimaisiin tuotteisiin ja palveluihin.
USA:n mallissa oli tuloraja ja bonari 500/lapsi.
Satasen maksaminenkin vaatii ensin konsultointia kavereiden konsulttiyhtiöiltä, idea on varmaan alunperinkin konsultin idea.
Köyhälle satanen ja rikkaalle €100 000, vaikuttaa ihan siltä kuin eläisimme demokratiassa.
Varmaan perustuslain mukaista yhdenvertaisuutta ja tasa-arvoa!
Li:n oma twitter tili:
https://twitter.com/liandersson/status/807295634311094273?lang=fi
Kyseessähän on yritystuki, joka menee yrittäjälle kansalaisen kautta, kun tämä ostaa palveluksen yrittäjältä.
Kannattaa lukea juttu ensin.
Satasen 💸 edestä työtön joutuu yleensä tekemään töitä yli 11 päivää!!!
Tämä on iso juttu.
Kotimaisen+ruuan+arvonlisävero+0+%.
Hei, taas me saadaan vappusatanen, tästä rahanjaostahan tuli perinne, joka vappu puolueet vuorollaan jakavat satasen kaikille, aivan ihanaa.
Hirtehistä jo viruksenkin huomioonottaen.