Venäjällekin iskenyt koronavirus sotki pahasti Staputlerin juhlasuunnitelmat. Staputlerin tarkoituksena oli toukokuussa juhlia näyttävästi Puna-armeijan suorittamaa maailman suurinta joukkoraiskausta, mutta koronavirus esti juhlimisen.
Nythän sotahullulla Staputlerilla olisi hyvin aikaa värkätä anteeksipyyntöa tapahtuman johdosta sivistyneille saksalaisille ihmisille, mutta taitaa hänen perusteeton ylpeytensä estää tämän toimenpiteen. Venäjä kuitenkin luhistuu pian, joten saamme Karjalan pian tyhjänä takaisin.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006493452.html
Korona sotki suunnitelmat
3
312
Vastaukset 3
- Anonyymi
Opettavaista luettavaa varsinkin niille, jotka yhä uskovat että liittoutuneet olivat jokin hyvä voima. Itse asiassa toisen maailmansodan molemmat osapuolet olivat yhtä pahoja.
- Anonyymi
Sivistyneet saksalaiset eivät olisi rynnänneet pyssy kourassa Neuvostoliittoa valtaa-
maan ja siviilejä murhaamaan joten evakkopojun aivo on taas heittänyt häränpyllyä
todellisuuden kanssa mutta jatka toki huvittavaa kommentointiasi. ;) - Anonyymi
Niin sotki minunkin suunnitelmat. Olisi alkukesästä hyvä käydä Karjalan polkuja katselemassa, mutta nyt ei oikein pääse. Rajalla hieman rajoittavat liikkumista. Alkukesä olisi sikäli hyvä luonnossa, ettei ole niin paljon itikoita metsässä.
Olisin käynyt Kollaalla ja Lemetin taistelupaikoilla ja mahdollisesti Salmissa.
No, pitää käydä sitten vaikka alkusyksyn pakkasilla.
Evakkopoika olisi hyvin mahtunut autoon mukaan, olisi hänkin nähnyt kaunista Karjalaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6021533Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl473713Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll11662- 43606
- 38580
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29538Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37500- 29488
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE157473