nyt käy koulujen avaamiskeskustelu kuumana. Minusta persujen kakarat voisi vapauttaa kokonaan oppivelvollisuudesta, koska eihän niitä koulut kiinnosta, eivätkä kuitenkaan opi mitään, syntyisi winwin tilanne, säästyisi verorahoja. Aikuisiksi tultuaan (18v), heille voisi valtio kustantaa menolipun ihannemaahansa Unkariin ja kaikki olisivat tyytyväisiä.
koulukeskustelu virinnyt
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tyhmä epäsikiö näyttää heränneen taas.
Minustakin kyllä näyttää siltä, että Persujen trollijoukko on aktivoitunut mussuttamaan koulujen avaamisesta. Jos juttuihin on uskominen, tässä maassa on valtavasti riskiryhmiin kuuluvia lapsiperheitä. Kummallista kyllä, tietyt sanavalinnat paljastavat, että asialla on sama joukko ihmisiä, jotka joka paikassa kiukuttelevat samasta asiasta.
- Anonyymi
Näitä kirjoituksia selailtuani vaikuttaisi siltä, että se kiukuttelija olet SINÄ!
Anonyymi kirjoitti:
Näitä kirjoituksia selailtuani vaikuttaisi siltä, että se kiukuttelija olet SINÄ!
Varmasti vaikuttaa, niin. En epäile sitä hetkeäkään.
Onhan se nyt olennaisen TÄRKEÄÄ, että koulujen avaamisesta saa huutaa anona päivät pääksytysten!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2064235- 1862229
- 611410
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961151- 1221039
- 70995
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?94960Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a127931- 102897
Kuvaile kaivattuasi
kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁54845