BMW - aina hyväksytty katsastuksessa

Anonyymi

Käytin BMW-merkkistä autoani eilen katsastuksessa. Minua ei jännittänyt yhtään, sillä onhan kyse laatuautosta jossa ei ole koskaan mitään vikaa.

Odottelin rauhassa insinöörin katsastaessa loistopeliäni. Kymmenisen minuutin kuluttua hän tuli luokseni leveä hymy naamallaan ja sanoi, että autoni on täysin kunnossa ja että hän olisi voinut antaa hyväksytyn päätöksen jo pelkän auton miellyttävän ulkonäön ansiosta. Nyökkäsin hänelle myöntävästi ja lähdin autolleni.

Avatessani auton oven huomasin, että BMW-autojen vakiovarusteisiin kuuluvat Viagrat olivat levinneet lattialle ja että kuljettajan istuinosassa oleva, myös kaikkiin BMW-autojen vakiovarusteisiin kuuluva, dildo sojotti pystyssä. Ratti vaikutti lisäksi olevan jonkinlaisen eritteen peitossa. Tuumasin, että pääasia on, että myös insinööri on tyytyväinen joten hyppäsin satulaan ja karautin kohti lähintä Alkoa.

14

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unohdin kertoa, että myös takakontista löytyvä vakiovaruste eli penispumppu oli myös kadonnut.

    • Anonyymi

      Kommunismia tihkuva kärsimyksesi on pahaa luokkaa eikä mätä Almerasi sitä lievitä.

      • Anonyymi

        Oletko ostanut humalassa Ladan? Nimittäin Ladalla ajaminen tekee ihmisistä kaltaisiasi harhassa eläjiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko ostanut humalassa Ladan? Nimittäin Ladalla ajaminen tekee ihmisistä kaltaisiasi harhassa eläjiä.

        Eräällä asiakaslähtöisellä katsastusasemalla ohjeistettiin katsastusmiehiä olemaaan kutsumatta asiakasta auton merkillä, mikäli auton merkki oli Lada. Kaikki muut asiakkaat kutsuttiin auton merkillä ja mallilla. Tässä oli takana sellainen ajatus, että asiakkaalle saattaisi tulla paha mieli, mikäli muut asiakkaat saavat tietää hänen olevan Ladan omistaja. Minä kyllä luulen että Ladamiehillä asia on päinvastoin. Tämä tarina on tosi.


    • Anonyymi

      Näin. Bmwllä työssä ajavana voin yhtyä näihin.
      Jotkut asiakkaat tosiaan haluavat pitkittää nautintoa ja heitä varten on oltava siniset pillerit mukana.
      Terv. Bmw typy ja uusi X6m50d

      • Anonyymi

        Onko siis lesboillekin kehitetty jo oma "sininen" pilleri?...🤣😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko siis lesboillekin kehitetty jo oma "sininen" pilleri?...🤣😂

        Saa ne sen ottaa mutta miehillä mä sen paremmin ymmärrän ;)
        Terv. Typy


    • Anonyymi

      Ymmärrän sinua, tänä vuonna vappu osui huonosto kalenteriin, liian monta vapaapäivää teillä duunareilla, tätä se sitten teettää, menee unet ja todellisuus sekaisin.
      t. Juhannusta odotellessa

    • Anonyymi

      Mulla sama homma Ooppelin kanssa, 8-vuotta yhteistä taivalta -09 vuosimallin kanssa, aina on mennyt läpi katsastuksesta kerralla, yhden kerran on kirjattu korjauskehoitus oik. puolen vakaajan pystytangon (ns. koiranluu) vaihdosta, muita huomautuksiakaan ei ole tullut, ratti ja sisusta ollut aina katsastajan jäljiltä moitteettomassa kunnossa, vaihda Ooppeliin, niin ei tarvitse "siistiä" katsurin jäljiltä.

    • Anonyymi

      Aina katsastus suoritettu ilman huomautuksia, autolla on ikää jo 36 vuotta. Kerran nuorempi katsastaja sanoi, että päästöarvot ovat aivan rajalla. No, olisivat olleet, mutta kun kyseessä ei ole katalysaattoriauto...

    • Anonyymi

      Miten te voitte ajaa saksalaisella ja
      vielä bemarilla.
      Miten noloa ja leimaavaa.

      • Anonyymi

        Vaikka omistankin laatuauto BMW:n niin minua ei tarvitse kuitenkaan teititellä. Mikä auto itselläsi on? Toyota? Heh Heh!


      • Anonyymi

        Nämä on niitä muiden mielipiteitä.
        Ei taida saksalaisen omistajan yöunet näistä mennä, tuollaisen kirjoittaja sitä vasten käyttää ylijääneitä aivosolujaan moiseen tulkintaan :D
        Terv. MersuAmg


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nämä on niitä muiden mielipiteitä.
        Ei taida saksalaisen omistajan yöunet näistä mennä, tuollaisen kirjoittaja sitä vasten käyttää ylijääneitä aivosolujaan moiseen tulkintaan :D
        Terv. MersuAmg

        "Terv. MersuAmg" ja milloin heräsit märästä päiväunestasi?, oikeat AMG:n omistajat ei täällä mainosta tai kirjoittele.

        Terv. Bentley Bentayga


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4453
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3208
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2677
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      14
      2376
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2055
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe