BMW - aina hyväksytty katsastuksessa

Anonyymi

Käytin BMW-merkkistä autoani eilen katsastuksessa. Minua ei jännittänyt yhtään, sillä onhan kyse laatuautosta jossa ei ole koskaan mitään vikaa.

Odottelin rauhassa insinöörin katsastaessa loistopeliäni. Kymmenisen minuutin kuluttua hän tuli luokseni leveä hymy naamallaan ja sanoi, että autoni on täysin kunnossa ja että hän olisi voinut antaa hyväksytyn päätöksen jo pelkän auton miellyttävän ulkonäön ansiosta. Nyökkäsin hänelle myöntävästi ja lähdin autolleni.

Avatessani auton oven huomasin, että BMW-autojen vakiovarusteisiin kuuluvat Viagrat olivat levinneet lattialle ja että kuljettajan istuinosassa oleva, myös kaikkiin BMW-autojen vakiovarusteisiin kuuluva, dildo sojotti pystyssä. Ratti vaikutti lisäksi olevan jonkinlaisen eritteen peitossa. Tuumasin, että pääasia on, että myös insinööri on tyytyväinen joten hyppäsin satulaan ja karautin kohti lähintä Alkoa.

14

185

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unohdin kertoa, että myös takakontista löytyvä vakiovaruste eli penispumppu oli myös kadonnut.

    • Anonyymi

      Kommunismia tihkuva kärsimyksesi on pahaa luokkaa eikä mätä Almerasi sitä lievitä.

      • Anonyymi

        Oletko ostanut humalassa Ladan? Nimittäin Ladalla ajaminen tekee ihmisistä kaltaisiasi harhassa eläjiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko ostanut humalassa Ladan? Nimittäin Ladalla ajaminen tekee ihmisistä kaltaisiasi harhassa eläjiä.

        Eräällä asiakaslähtöisellä katsastusasemalla ohjeistettiin katsastusmiehiä olemaaan kutsumatta asiakasta auton merkillä, mikäli auton merkki oli Lada. Kaikki muut asiakkaat kutsuttiin auton merkillä ja mallilla. Tässä oli takana sellainen ajatus, että asiakkaalle saattaisi tulla paha mieli, mikäli muut asiakkaat saavat tietää hänen olevan Ladan omistaja. Minä kyllä luulen että Ladamiehillä asia on päinvastoin. Tämä tarina on tosi.


    • Anonyymi

      Näin. Bmwllä työssä ajavana voin yhtyä näihin.
      Jotkut asiakkaat tosiaan haluavat pitkittää nautintoa ja heitä varten on oltava siniset pillerit mukana.
      Terv. Bmw typy ja uusi X6m50d

      • Anonyymi

        Onko siis lesboillekin kehitetty jo oma "sininen" pilleri?...🤣😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko siis lesboillekin kehitetty jo oma "sininen" pilleri?...🤣😂

        Saa ne sen ottaa mutta miehillä mä sen paremmin ymmärrän ;)
        Terv. Typy


    • Anonyymi

      Ymmärrän sinua, tänä vuonna vappu osui huonosto kalenteriin, liian monta vapaapäivää teillä duunareilla, tätä se sitten teettää, menee unet ja todellisuus sekaisin.
      t. Juhannusta odotellessa

    • Anonyymi

      Mulla sama homma Ooppelin kanssa, 8-vuotta yhteistä taivalta -09 vuosimallin kanssa, aina on mennyt läpi katsastuksesta kerralla, yhden kerran on kirjattu korjauskehoitus oik. puolen vakaajan pystytangon (ns. koiranluu) vaihdosta, muita huomautuksiakaan ei ole tullut, ratti ja sisusta ollut aina katsastajan jäljiltä moitteettomassa kunnossa, vaihda Ooppeliin, niin ei tarvitse "siistiä" katsurin jäljiltä.

    • Anonyymi

      Aina katsastus suoritettu ilman huomautuksia, autolla on ikää jo 36 vuotta. Kerran nuorempi katsastaja sanoi, että päästöarvot ovat aivan rajalla. No, olisivat olleet, mutta kun kyseessä ei ole katalysaattoriauto...

    • Anonyymi

      Miten te voitte ajaa saksalaisella ja
      vielä bemarilla.
      Miten noloa ja leimaavaa.

      • Anonyymi

        Vaikka omistankin laatuauto BMW:n niin minua ei tarvitse kuitenkaan teititellä. Mikä auto itselläsi on? Toyota? Heh Heh!


      • Anonyymi

        Nämä on niitä muiden mielipiteitä.
        Ei taida saksalaisen omistajan yöunet näistä mennä, tuollaisen kirjoittaja sitä vasten käyttää ylijääneitä aivosolujaan moiseen tulkintaan :D
        Terv. MersuAmg


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nämä on niitä muiden mielipiteitä.
        Ei taida saksalaisen omistajan yöunet näistä mennä, tuollaisen kirjoittaja sitä vasten käyttää ylijääneitä aivosolujaan moiseen tulkintaan :D
        Terv. MersuAmg

        "Terv. MersuAmg" ja milloin heräsit märästä päiväunestasi?, oikeat AMG:n omistajat ei täällä mainosta tai kirjoittele.

        Terv. Bentley Bentayga


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe