Hiusten värjääminen täysin turhaa saastutusta ja myrkytystä

Hyvä, että turhasta hiusten värjäämisestä päästään.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitään järkeä jakaa satasia, jotta ihmiset voi värjätä päänsä sateenkaaren väreissä.

Äänestä

Ekoteko jättää hiukset vääjäämättä.

Luonto kiittää.

Äänestä
  • Elimistö myös.

    Hiusvärit ovat myrkkyjä, joiden käyttö pitää kieltää kokonaan.

    Äänestä

Ihminen, jolla tuskin on rahaa ruokaan ei laita satasta, ei edes lahjasatasta, parturiin.

Äänestä

Kädet ylös, joka joskus on saanut kuitin parturissa?

Äänestä

Luonnottoman väriset hiukset eivät sovi kenellekään.

Äänestä
  • Ei niin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvä, että turhasta hiusten värjäämisestä päästään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu