Ainahan voi irtisanoutua työstä!

Mieluummin sitten vähän pienemmällä nämä viimeiset vuodet, kuin alkaa leikkimään koronakuurua töissä. Sitten voitte kiihdyttämään koronaanne ihan vapaasti,
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niinpä, kyllä vassarit huolenpitää.
Työnteko on turhaa ja kallista, kiitos verojen.

Äänestä
  • Juurikin näin se menee!

    Ilman muuta olisin tehnyt nämä pari viimeistäkin vuotta töitä, mutta kun näillä tyttösillä on niin kiire päästää tauti valloilleen, niin mikäs tässä oikein muukaan auttaa.
    Hoitakoon niinkuin sitten parhaaksi näkevät, adjö!

    Äänestä

  • Niinpä. Palkat ales ja kaikki verot pois niin alkaa yhteiskunta elpymään ja jokaiseta tulee miljonääri.
    Nyt meitä on jo kaksi jotka ymmärtää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinpä. Palkat ales ja kaikki verot pois niin alkaa yhteiskunta elpymään ja jokaiseta tulee miljonääri.
    Nyt meitä on jo kaksi jotka ymmärtää.

    Tarkoitit varmaan palkat alas ja verot ylös..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mieluummin sitten vähän pienemmällä nämä viimeiset vuodet, kuin alkaa leikkimään koronakuurua töissä. Sitten voitte kiihdyttämään koronaanne ihan vapaasti,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu